Eva Pilarová si měla brát známého rockera. Místo toho jí čekal soud!

Dva z jejích manželů emigrovali, teprve ten třetí byl mužem, který Evu podržel.

Jedna z největších hvězd našeho hudebního nebe, zpěvačka Eva Pilarová (+80) se provdala celkem třikrát. Jejím druhým manželem se mohl stát kolega z branže, kvůli velkému průšvihu z toho ale nakonec raději sešlo.

V rodném listu měla Eva Pilarová (+80) úplně jiné příjmení: Bojanovská. To, které ji proslavilo, získala sňatkem s prvním manželem. Když si ho brala, netušila, jaké komplikace jí zanedlouho tenhle vztah způsobí.

Také vás může zajímat ...

Jak zachránila maminku

Dávala radost svými písničkami po celou dobu svojí kariéry, ale v jednom rozhovoru vyšlo najevo, že už v šesti letech zachránila zpěvem svoji maminku. Eva Pilarová byla na konci druhé světové války na vesnici nedaleko Brna. Na bytě u nich byla jedna sovětská vojákyně, která jí naučila písničku – až později Eva zjistila, že se jednalo o ruskou hymnu.

Když potom vtrhla do vesnice vojska, ukrývala se Eva s maminkou ve sklepě. „Přišli tam vojáci, tatínkovi sebrali hodinky a všechno možné a pak šli k mamince. Bylo mi necelých šest let a v té dětské hlavince jsem si uvědomila, že ten voják mluví tou řečí, jakou mě ta paní naučila zpívat.

Stoupla jsem si před něj a spustila: Sajuz něrušimyj Voják začal brečet, vzal mě do náruče, obcházel se mnou dvorek a už se nikomu nic nestalo,“ vzpomínala zpěvačka na pohnutou příhodu z raného dětství.

O emigraci předem nic netušila!

Na JAMU se Eva přihlásila tajně, protože rodiče si přáli mít z ní lékařku. Studovala tam operní zpěv a přitom pod pseudonymem Dana Rodanová natáčela písničky v rozhlase. Ze školy nakonec odešla, ale ještě předtím se tam seznámila s kontrabasistou Milanem Pilarem.

Ten se nejen stal jejím životním partnerem, ale současně stál na začátku její hvězdné kariéry. Aniž by Eva předem tušila, o co se jedná, představil jí slavné dvojici z divadla Semafor Jiřímu Šlitrovi (+45) a Jiřímu Suchému (89). Zanedlouho už o Evě vědělo celé Československo a stala se jednou z nejpopulárnějších zpěvaček.

Měli o ni zájem i v zahraničí, ale stalo se něco, co jí výlety na Západ znemožnilo. Pouhé tři měsíce poté, co se jim narodil syn, totiž manžel emigroval. Eva se to dozvěděla telefonicky. Vůbec netušila, že se Milan k něčemu takovému připravuje.

Následky byly drsné: zůstala sama s tříměsíčním dítětem, vzali jí pas a nebýt pomoci rodičů, těžko by situaci zvládala.

Devět let s ním nemluvila!

Zajímavou kapitolu v životě velké zpěvačky tvořil vztah s rockerem Pavlem Sedláčkem (79). Nejprve se jen potkávali v pražské Lucerně, kde oba poměrně často zpívali. Jen se formálně pozdravili. „Doopravdy jsme se seznámili na podzim roku 1963 v pražské vinárně Viola,“ vzpomínal rocker. Měl v té době pocit, že ho Eva zrovna dvakrát moc nemusí.

Ve vinárně na něho ale zamávala a dali se do řeči. Začali spolu chodit. „Eva bydlela na Letné v takovém pokojíčku pro služky, a pokud se pamatuji, vešlo se tam jen pianino, postel, stolek a jedna židle,“ vzpomínal Pavel. „V tom se prostě nedalo bydlet. Proto jsem ji vzal k sobě.

Tedy k sobě – bydlel jsem s rodiči ve 2+kk, ale měli jsme alespoň velký samostatný pokoj.“

Ačkoliv se Pavel nezamlouval Evině matce, dvojice reálně uvažovala o svatbě. Jenže pak se stal malér. Eva sehnala Pavlovi dolary na černém trhu a prozradilo se to. Rocker skončil ve vazbě, Eva u soudu dostala tříměsíční trest s roční podmínkou.

Přesto si chtěl Evu vzít, a to i ve vazební věznici v Ruzyni. Měl to povoleno včetně přítomnosti příbuzných, jenže Eva ze vztahu rychle vycouvala. Přestala Pavla navštěvovat a už mu ani nenapsala. Z bytu, kde s ním žila, se odstěhovala. Devět let se pak bývalému příteli vyhýbala.

Romantika na čtrnáct měsíců

Dalším životním partnerem Evy Pilarové se tak nestal rocker, ale stejně šlo o kolegu z oblasti hudby. O Jaromíru Mayerovi (77) se později Pavel Sedláček vyjádřil: „Překvapilo mě hodně, že chodila s Mayerem a posléze si ho i vzala, Předtím ho nemohla ani cítit.“ Z Evy a Jaromíra se na chvíli stal pár snů.

Svatbu měli romantickou a stylovou v Paříži. Nazpívali o ní i společný hit s názvem Rozhoupej zvony nad námi. Brzy se ovšem ukázalo, že Jaromír se nedokáže vyrovnat s popularitou své ženy. Vadilo mu, že vždycky bude až druhý a stále v jejím stínu.

Byla to rána pro jeho sebevědomí. Netrvalo dlouho a manželství se rozpadlo. Eva a Jaromír spolu vydrželi pouhých čtrnáct měsíců. Vzali to ale oba sportovně a všechno vyřešili v klidu. Eva dokonce vzpomínala na to, jak šli jejich rozvod zajíst do tehdy kultovní čínské restaurace v pražské Vodičkově ulici.

O řadu let později provedl Jaromír totéž, co první manžel – utekl za hranice. Bylo to týden poté, co ve Spojených státech zůstal jiný Evin blízký člověk, Waldemar Matuška. Jaromír pak žil v Kanadě. Když se tam Eva nakonec dostala, k setkání s ním nedošlo. Nejspíš ho prý nechtěla pustit jeho tehdejší manželka.

Vyhnula se leteckému neštěstí

Populární zpěvačka několikrát unikla smrti. Poprvé to bylo v roce 1973, kdy hrála s kapelou na Kubě. Zůstala v exotickém prostředí o něco déle. Hudebníci z její skupiny se bohužel stali obětí leteckého neštěstí. Sovětské letadlo špatně přistálo na pražské Ruzyni, převrátilo se a začalo hořet.

„Tenkrát tam zemřelo pět hudebníků a zvukař,“ popisovala Eva smutnou událost.

„Žádnému z nich tehdy nebylo ještě ani 30 let. O té strašné tragédii jsme se dověděly až po návratu do Prahy.“ Velkou životní výzvou pak pro Evu byl boj s rakovinou, kdy se od doktorů dozvěděla, že jí zbývá maximálně rok a půl života.

Věřila, že se z toho dostane a podařilo se jí to – i díky velké podpoře třetího manžela Jana Kolomazníka (68). Ten pro ni vytvořil skvělé zázemí a Eva tak ještě mnoho dalších let vystupovala na koncertech i festivalech. Její bohatý život se uzavřel až v březnu 2020.

Kvůli světové pandemii se s ní ale bohužel nemohli fanoušci rozloučit ve velkém stylu, jak by si zasloužila!

S Waldemarem je pojilo jen kamarádství, nic víc

Spoustu pěkných písniček nazpívala svého času Eva Pilarová společně s Waldemarem Matuškou. Nebylo proti divu, když je lidé dávali dohromady a mysleli si, že jim to společně ladí i v soukromí. Opak byl ovšem pravdou.

Eva po letech potvrdila, že nikdy nic se svým slavným kolegou neměla, ačkoliv spolu hodně kamarádili. Nebyl jejím typem a ona jeho také ne. Walda neletěl na blondýnky, o čemž svědčí i jeho slavné lásky – jak herečka Jitka Zelenohorská (73), tak manželka Olga (72).

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama