Evelyna Steimarová ještě nebyla rozvedená a už čekala dítě s jiným mužem!

Bývalý manžel jí nabídl odvoz do porodnice, ale přijel autem se svojí milenkou!

Herečka Evelyna Steimarová (71) měla slavné předky, ale původně nechtěla na tradici rodinného řemesla navazovat. Osud jí ale stejně k hraní přivedl. A zajímavé zápletky měl i její soukromý život!

Patřila ke kráskám českého filmu a jedním z jejích milenců byl i Zlatý slavík Karel Gott (77). Byla jednou z jeho prvních lásek a jejich vztah trval asi rok. Seznámili se během studia zpěvu na pražské konzervatoři. Na legendárního zpěváka dodnes Evelyna ráda vzpomíná jako na pozorného přítele, který jí zahrnoval dárky a květinami.

V jejím životě se pak ale vystřídali ještě další slavní muži.

Hříšní lidé Města pražského

Také vás může zajímat ...

Kvůli otci nesměla studovat!

Maminkou Evelyny byla významná herečka Jiřina Steimarová (+91). V rodném listu měla ale napsáno jméno po otci, automobilovém závodníkovi Jaroslavu Juhanovi (+89). Příjmení Steimarová si vybrala jako umělecké až v době, kdy se rozhodla, že přece jen převezme otěže a bude pokračovat ve stopách slavného hereckého rodu. Původně to totiž vůbec neměla v úmyslu.

Jejím snem bylo stát se dětskou lékařkou. Jenže když někomu emigroval jeden z rodičů v 60. letech na Západ, nebylo možné, aby se dostal na vysokou školu. Evelyna proto vkročila přímo do života, pracovala jako dělnice v potravinářském průmyslu nebo servírka na horské chatě. Udělala si alespoň zdravotnický kurz a tak bílý plášť nosila alespoň jako zubní instrumentářka.

Poté, co si jí jeden režisér díky konkurzu vybral do svého filmu, začala přece jen svoji hereckou kariéru. To její nevlastní bratr Jiří Kodet (+67) šel stejnou cestou přímo; i jemu ale zkomplikovalo přijetí na DAMU emigrace v rodině.

Společně s Evelynou se potkali i v jedné divadelní hře na scéně pověstného Činoherního klubu.

Za mlada bývala velmi krásná a muži jí leželi u nohou.
Za mlada bývala velmi krásná a muži jí leželi u nohou.

Raději šel na zkoušku otcovství

Prvním manželem Evelyny se stal její kolega Ladislav Frej (75). Seznámili se ve zlínském (tehdy gottwaldovském) divadle. Ladislav měl za sebou už krátký vztah s Věrou Galatíkovou (+69), na radnici ale skončil právě s Evelynou – netušil, že k Věře ho osud stejně brzy znovu přivede.

Mladí novomanželé se přestěhovali do Ostravy. Toužili po dětech. Evelyna byla dvakrát v jiném stavu, bohužel vždy o miminko přišla. „Mohl za to špatný Rh faktor,“ vysvětloval s odstupem času Ladislav. „Bylo to prostě nešťastné spojení, protože jsme spolu nemohli mít děti. Každý s někým jiným ano, spolu ale ne, tak to u některých párů bývá.“ Vztah se proto zakrátko začal rozpadat.

Evelyna odešla do Prahy a našla si nového partnera, textaře Zdeňka Rytíře (+69). Ten o své lásce k ní napsal slova k písničce Evelyna, kterou zpíval Václav Neckář (73). Ladislav se vrátil k Věře. Když se pak s Evelynou znovu potkali, čekalo ho překvapení. „Ještě jsme nebyli rozvedeni když jsme se potkali v Praze.

Já nevěřil svým očím, Evelyna byla těhotná,“ popisoval herec ve vzpomínkové knize. Také jemu se hned ohledně dětí zadařilo a brzy se měl stát otcem s Věrou. Nebylo ale stoprocentně jisté, jestli dcera, kterou čeká Evelyna, není jeho, proto pro jistotu podstoupil zkoušku otcovství.

Ta ukázala, že tatínkem Venduly (44) je skutečně Zdeněk Rytíř.

S Ladislavem jim to nevyšlo.
S Ladislavem jim to nevyšlo.

Do porodnice odešla pěšky!

Ani druhé manželství ale Evelyně nakonec nevydrželo. Bylo jí ale dopřáno ještě jedno dítě, opět dcera. Tu známe jako Annu Polívkovou (37), takže je jasné, kdo je jejím otcem. S Bolkem Polívkou (67) se herečka seznámila, když spolu natáčeli muzikál Balada pro banditu. Evelyna byla opravdu hodně zamilovaná a vášnivý vztah měl své následky.

Příchod druhé dcery na svět byl ovšem poměrně dramatickou událostí. Když na Evelynu přišly porodní bolesti, chtěla, aby se tehdy už bývalý manžel Zdeněk Rytíř na čas ujal jejich společné dcery Venduly. Přijel a nabídl, že Evelynu odveze do porodnice. Hrdá herečka ovšem odmítla cestovat společným autem se Zdeňkem a jeho milenkou, která ho doprovázela.

Raději se vydala na Štvanici, kde měla rodit, pěšky! Krátce před porodem tak ušla více než dva kilometry. Hodinu po příchodu do nemocnice přišla na svět malá Anička. Protože si Bolek přál syna, byla Evelyna trochu vyvedená z míry. „Bolek chtěl chlapečka. A všichni kolem: Holčička! A to bylo zklamání. Asi den jsem byla naštvaná,“ popsala své první dojmy a pocity.

Postupně se ale ukázalo, že dcera Anna zdědila po svých rodičích talent a dnes tak úspěšně navázala na rodové tradice, kterým se chtěla její matka původně vyhnout.

Byl otec její dcery, ne však manžel.
Byl otec její dcery, ne však manžel.

Ke smrti chyběla jen půl hodina!

Později Evelyna prožila ještě jednu dramatickou cestu s dcerou do nemocnice. To už bylo Anně jedenáct let. Ukrutně jí bolelo břicho a tak jí vystrašená matka rychle odvedla na lékařské vyšetření. Podle doktorů ale dceři nic vážného nebylo – bolesti zdůvodňovali začínající menstruací nebo kolikou. Nechali si ale Annu v nemocnici, protože problémy neustávaly.

Nakonec se ukázalo, že obavy Evelyny byly na místě: za dva dny šla její dcera na operační sál. „Ukázalo se, že to byl atypický případ, slepé střevo na druhé straně. Už tam byla otrava,“ uvedla herečka. Od možné smrti prý dělila Annu pouhá půl hodina. Dnes je na úspěchy své dcery hrdá. A vypadá to, že ohledně komplikovaných vztahů nebude Anna opakovat osud Evelyny.

Ta před časem srovnávala svůj život s životem své matky. „Vždycky jsem si říkala, že nesmím dopadnout jako moje máma. A opakovala jsem úplně totéž včetně přejmenování mých dětí a uznávání otcovství.“ Dnes už se Evelyna objevuje před kamerou jen málokdy a snaží se nějak přežít z malého důchodu.

Může se ale naštěstí spolehnout na obě své dcery, které jí v nouzi nikdy nenechají!

Na dceru Annu je právem hrdá!
Na dceru Annu je právem hrdá!

Brutální rvačka s Reginou

Pozornost bulvárních médií vyvolala před časem rvačka mezi Evelynou a její kolegyní Reginou Rázlovou (69). Nejednalo se ovšem o skutečnou bitku dvou žen, které se nemají v lásce; oběma herečkám to ukládal scénář filmu Modelky s.r.o., zatím posledního snímku, kde Evelyna hrála.

Režisér popisoval, jak se obě zralé ženy – na rozdíl od mladších kolegyň – do sebe pustili natvrdo, škrtily se, fackovaly, trhaly na sobě šaty a rvaly si navzájem vlasy.

Většina těchto drsných scén se prý natočila na první dobrý záběr!

Šly do toho natvrdo!
Šly do toho natvrdo!
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...