Evelyna Steimarová odmítla ponižující odvoz autem a do porodnice šla raději pěšky!

Bohatým životem krásné herečky prošlo několik slavných mužů!

Jedna z největších krásek českého filmu Evelyna Steimarová (74) měla štěstí na slavné muže, kteří se během života objevili po jejím boku. Většinou se jednalo o herecké kolegy, v jednom případě ale i o nejslavnějšího z našich zpěváků.

Příjmení Steimarová si Evelyna (74) vybrala jako umělecké, protože reprezentuje starý herecký rod, v jehož tradicích chtěla pokračovat. Jejím tatínkem byl automobilový závodník Jaroslav Juhan (+89), po kterém se jmenovala podle rodného listu. Maminkou pak slavná herečka Jiřina Steimarová (+91).

Také vás může zajímat ...

Evelyny to ale nejprve vůbec nevypadalo na to, že se bude věnovat nějakému umění. Přála si vystudovat medicínu. Na takovou školu se ale nedalo dostat se špatným kádrovým posudkem, a ten bohužel Evelyna měla. Otec totiž v roce 1951 emigroval do Guatemaly a později se usadil v Paříži. Na sny o tom, že se stane dětskou lékařkou, tak mohla Evelyna zapomenout.

S Gottem v ranní tramvaji

Do lékařské profese nakoukla Evelyna nakonec jen velmi částečně, když nějaký čas pracovala jako zubní instrumentářka. Kromě toho si prošla i dalšími zaměstnáními: byla dělnicí v pekárně a sodovkárně nebo servírkou.

Nakonec se ale přece jen dostala k herectví, když díky konkurzu získala v 18 letech roli v jednom filmu. V té době už se slavným stával její nevlastní bratr Jiří Kodet (+67), který se na rozdíl od Evelyny dostal na DAMU.

A jako osmnáctiletá si začínající herečka prožila i vztah s mužem, na kterého čekala opravdu hvězdná sláva, s rovněž začínajícím zpěvákem Karlem Gottem (+80).

Zamiloval se do ní v pražské tramvaji číslo 14, kterou každý den oba ráno jezdili, on z Kobylis, ona z Holešovic. Dohromady je dal zpěvák Milan Chladil (+53). Vztah trval rok a Karel se ke své přítelkyni choval jako džentlmen – jako ostatně ke všem ženám po celý svůj život.

Evelyna ale začala brát všechno příliš vážně a po Karlovi, jehož zářná kariéra se tehdy začala zdárně rozvíjet, chtěla, aby se usadil. To byl důvod, proč se nakonec rozešli.

Proč ztroskotalo první manželství

Po první filmové roli přišly pro mladou herečku i nabídky z divadel. A právě v jednom z nich, na oblasti v Pardubicích, se zamilovala do svého prvního manžela Ladislava Freje (78). „Láďa byl herecky tak o tři patra výš než já, hrál tehdy Dona Juana, byl skvělý, pomáhal mi,“ vzpomínala.

Ladislava si vzala, i když už byl dvakrát rozvedený. Těžko říct, jak by jejich vztah dopadl, kdyby se jim podařilo založit úplnou rodinu. K tomu ale bohužel nedošlo. „Naše manželství ztroskotalo na tom, že jsme spolu nemohli mít děti, dvakrát jsem o miminko přišla, bylo to zlé.

Nakonec jsem se vrátila do Prahy,“ prozradila herečka. V Praze potkala známého textaře Zdeňka Rytíře (+69). Šla tehdy s kamarády na diskotéku, ale moc se tam prý nebavila. Oslovil jí zajímavý muž s brýlemi a dlouhými vlasy. Řekl Evelyně, že tam prý nepatří a jestli by jí někam mohl pozvat.

Ona v tu chvíli netušila, o koho se jedná, ale Zdeněk byl příjemným společníkem – inteligentní, zábavný a nevnucoval se. „Přemístili jsme se do vinárny, dohodli si další rande a začali spolu chodit, později i žít,“ popisovala herečka.

Žárlil na její úspěchy

Ještě dříve, než se Evelyna stačila rozvést s Ladislavem Frejem, tak otěhotněla se Zdeňkem Rytířem. To, co se v jednom manželství nepodařilo, ve druhém skončilo úspěšně.

Pro jistotu se ale u dcery Venduly (47) udělala zkouška otcovství, aby se vyloučilo, že tatínkem je Ladislav. Ke svatbě se Zdeňkem došlo až po narození Venduly, hlavně na nátlak maminky Evelyny. Ta si přála, aby dítě mělo oba rodiče. Manželství bohužel opět ztroskotalo. „Zdeněk žárlil, i na mou práci,“ líčila Evelyna.

„Byl hodně majetnický, vznikaly konflikty, které dřív neexistovaly.“ V téhle souvislosti připomněla hlášku své oblíbené americké herečky Helen Hunt (56): „Proč si kazit vztah manželstvím, když je nám teď dobře?“ To prý přesně vystihovalo změnu, ke které mezi ní a Zdeňkem došlo.

Evelyna se pak málem provdala znovu, tentokrát za dalšího hereckého kolegu Josefa Somra (85).

Tímhle příběhem se nikdy moc nechlubila a považuje ho za svoji „třináctou komnatu“. Nejprve si spolu zahráli ve filmu Soukromá vichřice, ale tehdy si jí slavnější Josef příliš nevšímal. Když pak spolu účinkovali v Činoherním klubu a ona si tam přivedla dcerku, prý se na ně Josef podíval a řekl: „Holky, já vás beru obě.“

To bylo pro Evelynu rozhodující, protože chtěla mít nějakou jistotu. Pak ale do jejího života nečekaně vstoupil další muž, Bolek Polívka (70).

Přijel i s milenkou!

Evelyna odjela točit film Balada pro banditu. „Na place tam pod stromem seděl nosatý kluk, o kterém mi řekli, že je to moc dobrý herec z Brna,“ popisovala první setkání s Bolkem. „Byla jsem ztracená.“ Nový vztah se jí samozřejmě před Josefem Somrem nepovedlo obhájit.

Nemluvil s ní nejen on, ale prý i půlka kolegů. „Láska má ale hodně podob a tahle byla jako smršť,“ vysvětlovala herečka. „Zůstali jsme spolu a za rok jsem měla Aničku (40).“ Ve své knížce později Bolek k fotografii své dcery Anny napsal, že je dítětem vášně a Balady pro banditu.

Celkem dramatický byl porod Anny. Krátce před ním požádala Evelyna svého bývalého manžela Zdeňka Rytíře, jestli by si k sobě vzal jejich dceru Vendulu. Ten přijel a nabídl současně, že Evelynu odveze do porodnice. Jenže se dostavil v doprovodu nové milenky, což nastávající matce připadalo ponižující.

Vydala se proto na cestu pěšky – a hodinu po příchodu do nemocnice na pražské Štvanici už rodila! O Annu se pak bála ještě později, když bylo dcerce jedenáct let. Dovezla jí do nemocnice s krutými bolestmi břicha a ukázalo se, že šlo o komplikovaný zánět slepého střeva, kdy hrozila i otrava.

Naštěstí vše dobře dopadlo a z Anny vyrostla herečka, která dnes září hlavně v divácky úspěšných českých filmových komediích!

Při narození druhé dcerky nejdřív cítila zklamání!

Když se Evelyna vydala pěšky rodit svoji druhou dcerku, stačila ještě zavolat kamarádce, aby informovala všechny známé, že rodí. Otec Anny, která pak přišla na svět, Bolek Polívka, byl tehdy v Brně.

Evelyna věděla, že si přál mít kluka. Jenže když se dítě vyklubalo na svět, všichni kolem čerstvé matky volali, že je to holčička. „A to bylo zklamání, asi den jsem byla naštvaná,“ přiznala Evelyna. Dnes je ale moc ráda, že Annu má a je pyšná na to, jak úspěšně se její dcera prosadila!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...