Ewa má boky jako skříň a Martinovi se to líbí

Originální dětství má za sebou zpěvačka Ewa Farna, narozená v české části Těšínska. Tmavovlasá dívenka z Vendryně u Třince se stala idolem teenagerů.

Vendryně má necelé čtyři tisíce obyvatel a českou i polskou školu. Když bylo Ewě čtrnáct a zeptali se jí, o čem sní, odpověděla: „Vidím velké pódium, projekce, světla, stejnou kapelu jako dnes. Jedu obrovské turné, dostávám cenu Grammy.

Také vás může zajímat ...

Umím perfektně anglicky a hrát na kytaru. Mám vyspělejší a plnější hlas. A byt u nás ve Vendryni i v Praze, nejhezčím městě na světě, byt v L.A. a ve Francii u moře. Mám takové ty naivní dětské sny. Jo a věrného manžela, děti, celkem bych chtěla tři.

“ Díky svému talentu a schopnému manažerovi veřejně vystupovala už jako holka, ale trvala na tom, že by si ráda zachovala velkou část obyčejného dětství, což se jí svým způsobem snad i dařilo. „Když jsem přijímala nabídku na zpívání, říkala jsem si, že budu mít originální dětství, ale že to pořád bude dětství,“ zdůrazňovala.

„S kamarády jezdíme stanovat, chodíme do kina, na pizzu, na bazén. Ráda tancuju, fotím, poslouchám hudbu, závodně lyžuju,“ vyjmenovala, co všechno kromě zpívání ještě stihne. V roce 2017 oslavila neuvěřitelných deset let na hudební scéně.

Od třinácti let ji vedli ke zpívání, tehdy ji totiž objevil producent Lešek Wronka (58), který s ní připravil debutovou píseň Měls mě vůbec rád? Jako loutka si prý nikdy nepřipadala.

„V některých věcech jsem asi trošku dospělejší než vrstevníci, ale zase v některých věcech jsem velké dítě, kterému chybí, že se nemohlo vyřádit v pubertě,“ tvrdí dnes energická tmavovláska.

Nejtěžší bylo naučit se snášet kritiku, a co horšího: čelit tlakům, pomluvám, výsměchu, jízlivým bulvárním článkům. „Do té doby jsem se nesetkala s vlastnostmi jako závist, nepřejícnost, zloba či agrese,“ poznamenává.

„Musela jsem si tudíž začít zvykat a zvykám si dál. Ale hodně mě to posílilo, už mě jen tak něco nerozhodí.“ Krásná, bohatá, úspěšná a chytrá. Není divu, že díky kombinaci těchto vlastností byla Ewa Farna, která už jako nezletilá vydělávala miliony, idolem mnoha dospívajících kluků.

Blíže k tělu si ale pustila jenom dva, lépe řečeno coby partnery přiznala pouze zpěváky Marcuse Trana (34) a Tomáše Kluse (33). Už v roce 2008 se spekulovalo o tom, že mezi zpěvákem skupiny Embassy Markusem Tranem a českou a polskou zpěvačkou Ewou Farnou je cosi důvěrnějšího.

Ewa to vytrvale popírala. Zlom přišel koncem roku 2009, kdy svůj první vážnější vztah potvrdila. Mladá láska se záhy rozpadla, jako důvod ti dva uvedli nedostatek času. Krásný a úspěšný pár pak tvořila s Tomášem Klusem.

„Doufám, že budeme s Tomášem navždy,“ přála si Farna na velkolepém koncertu k jejím osmnáctým narozeninám. Klus zůstal vlažnější. Především se na koncertě vůbec neobjevil. A když byl tázán na Farnou, řekl: „Co na to říct? Ale ano, patří mezi ty pro mne důležité lidi.

“ S takovou filozofií vztah vydržel od udílení Cen Anděl 2011 sotva do listopadu téhož roku. Dvojice tvrdila, že za rozchodem není nikdo třetí, jen velká vytíženost jich obou. Životní láska přišla až napotřetí.

Přitom to nebyla láska na první pohled, protože kytarista Martin Chobot hraje v Ewině doprovodné kapele už roky. Léta se kamarádili, pak to najednou zajiskřilo. Osud Martinovy rodiny je tragický. Kytaristova maminka, akademická malířka, spáchala sebevraždu, když bylo Martinovi pouhých čtrnáct let.

Zřejmě závažná duševní choroba ji vedla k tomu, že nechala své dva syny, Martina a Františka, na světě samotné. V té době byla s otcem obou hochů už rozvedená, ten krátce nato zemřel rovněž. Osud jako z antické tragédie udělal z chlapců sirotky a přiměl je, aby se předčasně naučili postarat se sami o sebe.

Ewa a Martin si v pozdním létě roku 2017 uspořádali přísně tajnou svatbu, o níž informovala Ewa fanoušky až o něco později. „Před pár dny jsme se s mým Martinem vzali a prožili nejkrásnější den našeho života.

Po čtyřech letech vztahu a dlouholetém přátelství v kapele. Co víc dodat. Milujte se,“ napsala šťastná zpěvačka na sociální síť. Za nějaký čas prohlásila: „Když jsem lidem a publiku věnovala své dětství, tak jsem chtěla mít svatbu pro sebe.

To byl můj sen, užít si ten den bez novinářů, bez cizích lidí, bez toho, aby se povídalo, za kolik mám šaty a kdo všechno na svatbě byl, a to se povedlo. Tím, že jsem vdaná paní, zábava nekončí, ale teprve začíná.

“ „Je to můj třetí a doufám, že poslední vztah,“ prohlásila Ewa o svazku s Martinem. V současné době mohla být magistrou práv, ale to se nepovedlo. Zpěvačka se o to pokusila, byla však nucena studium ve Varšavě po prvním ročníku přerušit.

„Právničina je dost náročné studium a u toho zpívat na plný úvazek ve dvou zemích a pořád tvořit nové písničky, projekty, koncerty, to prostě nešlo,“ vysvětlila. „Měla jsem docela hezky rozjetou hudební dráhu a musela bych značně omezit zpívání pro studium něčeho, kde ani nevím, jestli mi to půjde nebo jestli se uchytím.

“ Budování rodiny a mateřství se ovšem nezalekla. Ewa zkrátka dospěla, už to není ta drobná holčička s rovnátky. Dokonce si i změnila příjmení – přijala manželovo, což u zpěvaček nebývá obvyklé. Nové jméno má zapsané v dokladech, je i na zvonku.

Jen pro fanoušky zůstává tou Ewou Farnou, jejich Ewičkou, kterou oslovují a objímají na ulici, často jí i tykají, protože nepostřehli, jak ten čas letí. Zjara roku 2019 se Ewě a Martinovi narodil chlapeček Artur.

Těhotenství se mladé zpěvačce dařilo delší dobu tajit, stejně jako utajila svatbu, i když nebyla malá a konala se na našem území. Jak se ukázalo, manželé si syna Artura darovali k desátému výročí vzájemné spolupráce.

V červnu 2009 totiž Martin vyhrál konkurz na kytaristu do Ewiny kapely. O deset let později, jak Ewa zdůrazňuje, je z něho její nejlepší kamarád, zároveň i manžel a otec jejího syna. Hyperaktivní umělkyně koncertovala i v pokročilém stádiu těhotenství.

Porod přišel těsně po skončení jarní části komorního turné po divadlech a další vystoupení už jsou opět nasmlouvaná. Ewa nejenže překvapila, ale skoro až vyděsila fanoušky tím, že na festivalu ve westernovém městečku ve Zvoli nad Pernštejnem vystupovala ještě před uplynutím šestinedělí, což je období, kdy by se maminky měly úzkostlivě šetřit.

Jenomže Ewa je ohňostroj energie. „Mateřství je bezpochyby na prvním místě, a to se přece nemusí vylučovat s občasným koncertováním,“ vzkázala udiveným fanouškům. Během jejího prvního vystoupení po porodu jí to neuvěřitelně slušelo, jako by díky tomu, že se stala maminkou, zkrásněla.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...