Existuje ideální muž?

Víte proč se vám nikdy nepodaří najít toho vysněného ideálního muže? Není to proto, že by neexistoval. Má to ale své důvody.

Povrchnost a netrpělivost

Jedním z nich je povrchnost. Mnozí lpí na povrchních hodnotách, ale vůbec si neuvědomují, co jim dělá dobře v nitru. A tak například kvůli „nesprávné“ barvě vlasů do svého života nepustíte muže, s nímž by vám jinak bylo skvěle.

Nedáte mu šanci, protože nemáte správně stanovené priority. Dokud si neuvědomíte, že jeho výška není stejně důležitá jako třeba jeho intelekt či smysl pro humor, lásku nejspíš nenajdete. Dalším úskalím je neochota na věcech pracovat.

Také vás může zajímat ...

Chceme všechno hned a v ideální podobě. Bez ústupků! Jenže k lásce patří i kompromisy, trpělivost a ochota ji budovat. A tak lidé ukončují vztahy stejně, jako když házejí do koše trochu potlučené jablko.

Víra v sebe sama

Každý má vlastní představu o ideálu a také o sobě samém. A pokud tyhle dvě věci nejsou na stejné úrovni, je to problém. Potíž tak nebývá vždy v tom, že by ideální partner neexistoval, ale že nevěříte, že existuje, nebo máte podvědomě pocit, že na něj nemáte.

Takže zádrhel je především v tom, že na něho nejste připravené. Východiskem ale není urputné hledání lásky a muže svých snů, ale spíš práce na sobě samé. Nejdřív musíte milovat samy sebe, pak může někdo milovat vás.

A také to chce mít jasno v tom, co od vztahu a partnera skutečně chcete.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...