Extra masky na vlasy

Víte, jak si připravit domácí masky na vlasy? V zimě jsou naše vlasy vystaveny náročným podmínkám a je potřeba jim věnovat intenzivní péči. Máme tipy!

Receptů na domácí masky je nespočet. Opakuje se v nich několik nejdůležitějších ingrediencí, které na vlasy působí blahodárně. Můžeme je pak libovolně kombinovat podle chuti nebo podle toho, co zrovna máme doma k dispozici.

Také vás může zajímat ...

Avokádo

Avokádo je darem z nebes, nejen pro vlasy. Dužina tohoto plodu obsahuje dvě třetiny nenasycených tuků a třetinu oleje. Obsahuje také mnoho důležitých minerálů a vitaminů – hlavně A, B a C. Má výborné hydratační vlastnosti. Vhodné je zejména pro vlasy suché a polámané.

Vejce

Díky vysokému obsahu lecitinu patří k základním prostředkům používaným ve vlasové kosmetice. Hydratují a současně očišťují vlasovou pokožku, dodávají objem, lesk, zpevňují a posilují. Obsažené proteiny vyplňují poškození ve vlasech.

Banán

Vynikající hydratační účinky má také banán. Má vysoký obsah sacharidů, cenných vitaminů (A, B a C) a také draslíku.

Jogurt

Obsahuje enzymy, probiotika a je vynikajícím přírodním čisticím prostředkem. Pomáhá uchovávat zdraví pleti a pokožky hlavy, vyrovnává pH. Používá se na pokožku vlasů před mytím.

Pivo

Díky sladu a chmelu je pivo bohaté na vitamin B, měď, fosfor, hořčík a železo. Cukry v něm obsažené pomáhají při uzavírání kutikuly vlasu a vlasy jsou tak lesklejší. Necháme jej působit maximálně 5 minut, poté ho z vlasů smyjeme s kondicionérem.

Citron

Citron představuje bohatý zdroj vitaminů (A, B, C), minerálů (vápník, hořčík, zinek), stopových prvků a dalších látek. Citron obnovuje rovnováhu kyselin a zásad na povrchu kůže a odstraňuje přebytečný maz. Hodí se především k čištění mastné a lupovité pokožky vlasů.

Maska na vlasy z banánu

1 středně zralý banán, 1 lžíce medu, 1 lžíce olivového oleje Rozmixovaný banán smícháme v misce s tekutým medem a olejem. Necháme působit po dobu 20 minut a poté smyjeme.

Pivní kúra na vlasy

1 žloutek, 50 ml piva Pivo smícháme s jedním žloutkem. Tuto směs naneseme na mokré vlasy, překryjeme fólií a ručníkem, vše necháme asi 30 minut působit a poté opláchneme. Vlasy jsou po takovéto kúře pevné, lesklé a vyživené. Tuto proceduru je dobré provádět jednou měsíčně.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama