Fantastické limonády z bylinek

Nejen v léčitelství nebo při dochucování pokrmů najdou bylinky použití. Skvěle chutnají i v limonádách, které v létě mohou hezky osvěžit. Navíc obsahují řadu zdraví prospěšných látek

Nejenže si jejich konzumací užijete báječnou chuť, ale zároveň požijete něco zdravého. Do limonád samozřejmě můžete přidat ovoce podle chuti, dochucovat ho sirupem a nakonec všechno pěkně zasypat ledem. Je velice důležité používat bylinky čerstvé, ze zahrádky nebo z květináče, nejlépe pak nestříkané a nehnojené.

Také vás může zajímat ...

Osvěžující citron s meduňkou

Na první bylinkovou limonádu budete potřebovat hrst meduňky. Ta voní krásně po citronu a je jednou z bylinek, které vaše domácí limonády pěkně ozvláštní. Dále si připravte vysokou nádobu s víčkem, do které limonádu nalijete. Tato nádoba by měla mít objem okolo jednoho a půl až dvou litrů. Dále budete potřebovat vodu (klasickou či perlivvou) a šťávu z jednoho citronu.

Do nádoby nalijte vodu a nechte zhruba pět centimetrů nad okrajem volných. Meduňku můžete do vody přidávat po lístcích nebo ji lze nakrájet na drobnější kousky – lépe se pak do vody uvolní její vonné látky. Následně přidejte šťávu z jednoho citronu. Aby limonáda hezky vypadala, můžete nakonec na sklenici přidat ještě plátky citronu.

Volte ovšem takový, který je perliv biokvalitě, tedy není stříkaný a vy ho do vody můžete použít. Nechte limonádu v lednici odstát nejlépe několik hodin.

Nakonec podávejte s ledem.

Mátová limonáda s pomerančem

Na tuto limonádu budete potřebovat hrst máty, kolečka oloupaného pomeranče, sirup či med a vodu. Lístky máty natrhejte nebo pokrájejte a dejte do nádoby s vodou. Pomeranč si oloupejte a nakrájejte na kolečka. Pokud máte rádi pomerančovou šťávu, můžete pomeranč do vody i vymačkat. Poté přidejte med či sirup a promíchejte. Dejte na několik hodin do ledničky.

Limonáda z levandule

Levanduli dejte do vody a nechte louhovat. Následně můžete přecedit přes sítko. Do levandulové limonády přidejte například borůvky nebo rybíz, bude krásně osvěžující.

Bezinková limonáda

Bezinková limonáda vám zabere více času než ostatní. Budete na ni potřebovat bezové květy, vodu, cukr a citron. Na 1 litr vody je ideální použít pět květů bezu. Květy nechte ve vodě celý den, následně přeceďte a smíchejte s cukrem a citronem.

Rozumí si s ovocem

Domácí limonády můžete ozvláštnit například sezonním ovocem. Pokud chcete limonádu studenou, můžete ovoce předtím dát na několik hodin do mrazáku. Aby vaše limonády dobře vypadaly, můžete do ledových kostek přidat kousek ovoce, zalít je vodou a dát ztuhnout. Led pak bude ve vodě dobře vypadat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...