Fazole léčí, krášlí a pomáhají hubnout

Bývaly považovány za potravu chudých. Dnes jsou vysoce ceněny pro své účinky na lidské zdraví. Tím, že fazole obsahují velké množství vlákniny, podporují činnost střev a zlepšují trávení a vyprazdňování.

Také napomáhají tělu zbavovat se vody, čímž jdou přebytečné kilogramy rychle dolů. Železo podpoří krvetvorbu, zatímco mangan posílí vlasy a pokožku. Fazole mají schopnost stabilizovat hladinu cukru, snižovat cholesterol, posilovat srdce a cévy či dokonce předcházet rakovině. Určitě by si je měli dopřát všichni, kteří se cítí unavení, bez energie, rychle díky fazolím totiž „dobijete baterky“.

Fazole působí pozitivně i na krásu.

Obsahují kyselinu nukleovou, která pomáhá regenerovat buňky a zpomalit stárnutí.

Také vás může zajímat ...

Není fazole jako fazole

Nejběžnější dělení je podle barvy. Zatímco tmavá hnědá až černá fazole je prospěšná pro ledviny a močové ústrojí, zelená pomáhá játrům. Díky bílé fazoli zase nejrychleji zhubnete. Kromě zmíněných léčivých účinků má bohužel i jeden nežádoucí – a tou je plynatost. Na svědomí ji mají oligosacharidy.

Zamezit plynatosti se však dá – šikovné hospodyňky fazole před vařením namočí na několik hodin do vody. Zajímavostí je, že čím častěji fazole konzumujeme, tím méně jsme na tento její nežádoucí účinek náchylní. Organismus jakoby se s touto skutečností sám vyrovnal. Přestože nejoblíbenějším variantou je fazolová polévka, pro zdraví jsou lepší fazole v salátu.

Pokud polévka či omáčka, tak jednoznačně z nejlehčí, zelené fazolky.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...