Fén není nepřítel vašich vlasů

Řešíte to při každé úpravě vlasů… Co je pro ně méně škodlivé? Nechat vlasy přirozeně pozvolna uschnout na vzduchu nebo jim pomoct teplým vzduchem z fénu? Odborníci v tom mají po několika výzkumech naprosto.

Když ráno spěcháte do práce, asi nemáte jinou možnost než sáhnout po fénu. Ale to vůbec nevadí! Přestože vje vám příjemné nechat v horku vlasy volně uschnout, ve skutečnosti jim to neprospívá. Proč?

Také vás může zajímat ...

Sáhněte radši po fénu

Hlavní problém je v tom, že vlasy schnou samovolně daleko déle, než když je vysušíte fénem.

Voda tak na pramínky působí déle a může narušovat jejich strukturu. Proto byste měla raději sáhnout po vysoušeči vlasů, ačkoliv příliš horký vzduch jim také nedělá dobře. Největší množství vody se snažte nasát ručníkem a pak nastavte na fénu nižší teplotu.

Neupravujte vlasy mokré

Každopádně byste neměla s mokrými vlasy usínat, a dokonce je česat ani upravovat, když jsou ještě mokré, protože právě tak nejvíce dochází k jejich poškozování. I obyčejné rozčesávání byste měla nechat až na později, natož náročnější úpravu jako je rovnání nebo natáčení pomocí kulmy či speciální žehličky.

I tady dbejte na šetrnější zacházení díky nižším teplotám, i když to bude trvat o něco déle..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...