Filmového kanibala Anthonyho Hopkinse zklidnila až třetí manželka!

Po druhém rozvodu hrozil slavnému herci znovu pád na úplné dno!

Dvakrát se Anthony Hopkins (82) oženil, dvakrát mu manželství ztroskotalo. Po druhém pokusu měl namířeno k tomu, stát se troskou. Zabránila mu v tom Stella Arroyave (64).

Herec Anthony Hopkins (82), jehož nejznámější rolí je démonický Hannibal Lecter z filmu Mlčení jehňátek, vyrůstal jako jedináček v rodině pekaře. Už jako kluk byl uzavřený.

Také vás může zajímat ...

Škola ho nebavila, navíc byl i dyslektik. Po svém otci zdědil temnou povahu s občasnými výbuchy vzteku. Školní kolektiv ho šikanoval a vypěstoval v něm pocit méněcennosti.

Léta bojoval s alkoholem!

Ještě v internátní škole, kam ho rodiče poslali, si Anthony myslel, že je beznadějným hlupákem. Přitom už měl velké sny o herectví. Po vojně se mu podařilo nastoupit v Londýně na Královskou akademii dramatického umění. Pomalu, ale jistě se mu podařilo uspět a postupně se stal uznávaným divadelním a filmovým hercem.

Změnil i svůj soukromý život. V roce 1967 se oženil. Jeho manželkou byla kolegyně Petronella Barker (77), s níž měl dceru Abigail (51), svého jediného potomka. V té době už ale začal jeho těžký boj s démonem alkoholem. Ztrácel kvůli tomu i přátele a nakonec i ženu, s níž se po pěti letech rozvedl.

Hned rok po rozvodu se herec oženil znovu, tentokrát s Jennifer Lynton (72), která pracovala jako sekretářka v produkční společnosti.

Ta mu pomohla nad závislostí zvítězit. Sám herec později přiznal, že jeho problémy s pitím byly opravdu nebezpečné a zkázonosné. Řekl: „Vedl jsem řadu let život, který mě ničil. Teprve když jsem porazil své démony, mohl jsem si hraní plně vychutnat.“

Objala ho a probudila jeho lepší já!

Ve druhém manželství herec neměl děti. Jakmile vkročil do první hollywoodské ligy díky Mlčení jehňátek, nastaly problémy. Anthonyho změněný život vyžadoval, aby se přestěhoval za oceán, což také učinil. Jeho druhá žena s tím ale nesouhlasila.

V roce 2002 se rozvedli a vypadalo to, že muž s démonickým pohledem znovu padne na dno kvůli alkoholu. Nejspíš by to tak i dopadlo. Jednoho dne vyšel ven koupit si jen tak pro radost nějaké asijské starožitnosti. V obchodě, kam vstoupil, byla jeho majitelka, Stella Arroyave (64). Její trochu exotické příjmení má svůj původ v kolumbijském původu.

Na první pohled zamračeného bručouna Anthonyho uhranula. Usmívala se na něho a přátelsky ho objala, což herce zaskočilo. Současně to v něm probudilo tu lepší část jeho osobnosti, kterou po rozvodu alkohol zatlačoval do pozadí. Zatímco ještě několik let předtím tvrdil, že není zrozen pro manželství kvůli svým věčným problémům s lidmi, nyní změnil názor.

Stella z něho udělala naprosto jiného člověka a dá se říct, že ho zachránila před zkázou. V březnu roku 2003 se vzali a jsou spolu pořád. Jejich vztah si nemůže Anthony vynachválit. „Kdykoliv jsem špatně naladěný, řekne mi: vymaž to,“ konstatoval. Přestal si tolik brát k srdci, co si o něm myslí a uznává, že se mu takto žije lépe!

Starého workoholika musí Stella doma krotit!

V posledních letech natáčela o Anthonym jeho žena dokument. Setkala se přitom i s jedním z jeho učitelů, který herce popsal jako záhadného nemluvu. Sám o sobě prohlašuje, že i ve vysokém věku je workoholikem a že bude pracovat, dokud neumře.

I v soukromí tvoří: hraje na hudební nástroje nebo kreslí. „Moje žena Stella je dobrá v tom, že udržuje ve všem zdravou míru. Trávím mnoho hodin malováním ve studiu, ona přijde a řekne: A dost! Já totiž nemám moc selský rozum,“ přiznal Anthony.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...