Finanční problémy dohnaly Romana Skamene až k myšlenkám na sebevraždu!

Největší úspěchy prožíval v mládí, později přišly drsné životní potíže!

Stejně jako mnozí další herci, i Roman Skamene (64) se po listopadu 1989 pustil do podnikání. A právě tak jako někteří jeho kolegové tvrdě narazil. Dokonce natolik, že mu šlo i o život!

Někdo si na slávu a úspěch musí počkat do dospělosti. Roman Skamene (64) si obrovskou popularitu vychutnával už v dětském věku. Po přestěhování ze západních Čech do Prahy ho maminka v hlavním městě doprovázela na různé konkurzy pro dětské herce do filmů a seriálů. Ve 13 letech se právě takhle Romanovi podařilo získat hlavní roli ve filmu Útěk.

Také vás může zajímat ...

Listonoška ho neměla ráda!

Pak přišly dvě role, díky kterým znal malého herce celý národ. V seriálu Záhada hlavolamu o legendární klukovské partě Rychlých šípů hrál Červenáčka, v televizním filmu Princ a chuďas měl hned dokonce dvojroli. Roman se stal skutečnou hvězdou, což nejhůř pociťovala listonoška, která k nim domů prý nosila denně až tři sta dopisů. Přesto se nedostal na konzervatoř a odmaturoval proto na gymnáziu.

Nijak mu to nevadilo, přibývaly totiž další a další role. V osmnácti letech pak poznal svoji životní partnerku Renatu (63). Nejprve měli vztah dost volný, protože Roman byl hodně vytížený a moc se nevídali. Na dva roky se prý dokonce rozešli. Náhoda je ale zase svedla dohromady, když se jednoho dne potkali v autobusu. Dali se do řeči a svůj vztah brzy obnovili.

Pro Romana to bylo jedině dobře, protože z Renaty se stala jeho pevná životní opora v těžkých chvílích, které pak po letech přišly.

Zachránil ho šéf podsvětí!

Dalších „patnáct minut slávy“ si Roman užil nedlouho před změnou režimu v 80.letech. Jeho vekslák Bíny z filmu Bony a klid se stal skoro kultovní postavou. Během natáčení herec určitě netušil, že se s podobnými typy z podsvětí jednou setká i v reálném životě a nebude to setkání příjemné. Po listopadu 1989 byla jednou ze změn i možnost podnikat.

Roman si chtěl splnit sen a provozovat svoji vlastní, příjemnou hospůdku. Šel do toho s Renatou a ještě s jedním kamarádem – ten ale manželskou dvojici ve velkém okrádal. Aby byl nějak finančně krytý, vzal si Roman na své podnikání několik úvěrů. Jeho propočty se ale začaly míjet se skutečností, mimo jiné proto, že měl nespolehlivý personál, který kradl.

„Později jsem zjistil, že říkali: u Skameneho se kradlo krásně, to byla nádhera,“ vzpomínal v jednom rozhovoru. Protože se herec zadlužil i u lichvářů a neměl na splácení, přišli za ním jednoho dne ve společnosti tvrdého bodyguarda. Došlo k velmi dramatické situaci.

Pro nebezpečnou trojici nebyl problém vystrašeného Romana fyzicky přemoci a pro výstrahu ho pak drželi z okna ve výšce třetího patra. Zabít ho nechtěli, ale stačila nechtěná chyba a Roman by se zřítil dolů na dlažbu. Naštěstí měl herec dobrého známého v Ivanu Jonákovi (+59), který byl tenkrát jedním z šéfů pražského podsvětí.

Když měli lichváři přijít podruhé, už tam na ně čekali Jonákovi muži.

Dopadlo to tak, že se zaskočení násilníci Romanovi ještě uctivě omluvili!

Návrat k vekslákovi nedopadl dobře

Problém s drsnými lichváři sice Roman vyřešil, ale s dluhy to bylo pořád kritické. Pád na finanční dno byl tak krutý, že společně s Renatou dokonce krátce uvažovali o dobrovolném odchodu ze světa. Naštěstí si uvědomili, že mají děti a tohle krajní řešení zavrhli. Roman místo toho utíkal od nevyřešených problémů k milosrdnému alkoholickému opojení. Začalo mu to přerůstat přes hlavu.

Špatná životospráva určitě měla vliv i na infarkt, který prodělal v roce 2008. Se závislostí na alkoholu se herec dokázal vypořádat. Když bude jednou hodnotit svůj život a svoji kariéru, nebude pochybovat o tom, že nejlepší léta prožil v mládí. Před časem se pokusil na někdejší slávu navázat zopakováním své slavné role ve snímku Bony a klid 2.

Ten ale dopadl podobně jako jeho podnikání – katastrofou.

Měl to být jenom poslední výlet na rozloučenou!

To, že se dal s Renatou v mládí po dvouleté pauze znovu dohromady, nemuselo mít šťastný konec. I na druhý pokus vše totiž nasvědčovalo skutečnosti, že dvojice spolu nevydrží. Na rozloučenou chtěli podniknout výlet do Rakouska a Německa. Získali víza a Roman za hranicemi vážně uvažoval o emigraci. Renata se ale kvůli svým rodičům chtěla vrátit a on jel zpátky do Československa s ní.

Krátce nato Renata zjistila, že čeká dítě – a pro Romana bylo samozřejmostí, že si ji vezme!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...