Fondue

Sehnat soupravu na fondue navíc není těžké, dá se pořídit už od dvou set korun a při posezení s rodinou nebo přáteli díky ní připravíte výborné pohoštění.

Potřebujete:

4 světlé bagety, 250 g nastrouhaného sýru čedar, 250 g nastrouhaného ementálu, 300 ml kvalitního suchého bílého vína, 1 lžíci třešňové pálenky, 1 lžíci bramborového škrobu, 1 stroužek česneku,

Postup

  1. Nádobu na fondue vytřete rozpůleným stroužkem česneku. Přidejte víno, přiveďte je na sporáku k varu a rozpusťte v něm za stálého míchání nastrouhaný sýr. Plamen musí být co nejmenší, aby se sýr nezačal připalovat.
  2. V mističce rozmíchejte v troše vody škrob a vlijte ho k sýru s vínem. Ihned vše dobře promíchejte. Pak přilijte kořalku, zamíchejte a nádobu umístěte na ohřívač uprostřed stolu.
  3. Bagety nakrájejte na kostičky. Ty si budou hosté napichovat na vidličky a namáčet v horké sýrové omáčce.
  4. Můžete použít i chléb, světlý nebo tmavý. Fondue lze připravit i masové nebo čokoládové, takže se pořízení soupravy vyplatí. .
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...