Franco Nero a Vanessa Redgrave se vzali až 39 let od prvního rande!

Po letech od velké lásky se opět začali přátelit a skončilo to svatbou!

Slavný italský herec Franco Nero (74) a oscarová britská herečka Vanessa Redgrave (79) se do sebe zamilovali během natáčení v roce 1967. Rozešli se a po dlouhých letech se znovu dali dohromady. A došlo i na svatbu!

Někdejší italský krasavec s neuvěřitelně modrýma očima a vynikající anglická herečka hráli v mnoha filmech s bohatým dějem. Jejich vlastní životní příběh by ovšem také mohl bez problémů posloužit jako filmová předloha!

Nepoznal, že je to ona!

V roce 1967 se natáčel muzikál o rytířích kulatého stolu, který byl pod názvem Král Artuš a jeho družina promítán i v našich kinech. Hlavní role zamilovaného páru Lancelota a královny Guinevere hráli právě Franco a Vanessa. Milenecký pár se z nich stal i mimo kameru. Vanessa byla v té době vdaná za režiséra Tonyho Richardsona (+63).

Také vás může zajímat ...

Rozchod s ním byl snadný, protože Tony už svoji pozornost zaměřil na francouzskou herečku Jeanne Moreau (88). Mezi Vanessou a Francem to nebyla tak úplně láska na první pohled. Ital po letech vzpomínal, jak mu na place představili nenalíčenou ženu s brýlemi a v roztrhaných džínsách. Překvapilo ho, že mluví italsky a přijal od ní pozvání na večeři.

To už se ale Angličanka dala do parády a Franco ji vůbec nepoznal.

Řekl, že jde na pozvání paní Vanessy Redgrave a kráska, která ho vítala ve dveřích řekla: „To jsem já.“

Jejich láska začala v 60. letech.
Jejich láska začala v 60. letech.

Už nechtějí měnit jeden druhého

Po rozvodu Vanessy se dala dvojice dohromady. Narodil se jim syn. Oba byli ale dost velkými bouřliváky, takže se zanedlouho rozešli. Jak se ovšem říká, stará láska nerezaví. To se v případě italsko-britského páru ukázalo až v novém tisíciletí. Do té doby vystřídali oba několik dalších vztahů.

Vanessa si ten nejdelší prožila po boku Timothyho Daltona (72), představitele Jamese Bonda ze dvou filmů slavné série. Občas se ale s Francem potkávala při natáčení a čas zmírnil napětí, které kdysi vedlo k rozchodu. Začalo znovu vznikat hlubší pouto, nejprve přátelství a potom i něco víc. A pak se znovu vynořila láska, pozdní, ale o to krásnější.

„Když ji v sobě znovu objevíte, je ještě silnější než předtím,“ potvrdil Franco. A Vanessa prohlásila: „Už se nesnažíte někoho změnit na toho, kým není. Milujete ho právě takového, jaký je.“ V roce 2006 se tak po 39 letech od první jiskry, která kdysi přeskočila, dvojice vzala. Vybrali si k tomu poslední den roku a nešlo o žádnou velkou veselku, jen malý obřad v rámci rodinného kruhu.

O svém manželství prohlásili, že se sice hádají stejně jako v minulosti, ale už příjemným způsobem. Vanessa dodala, že Franco se vlastně nezměnil: k jeho zájmům patří rybaření a fotbal přesně jako tenkrát v 60. letech.

V roce 2010 se pak znovu objevili vedle sebe i před kamerou: v romantickém filmu Dopisy pro Julii si zahráli manželskou dvojici!

Prožila drtivé rány osudu!

Několik let po svatbě potkaly Vanessu hned tři smutné události, které se jí hluboce dotkly. Nejprve to byla tragická smrt její dcery, herečky Natashy Richardson (+45), která zemřela na následky pádu na lyžích. Rok nato ji navždy opustil bratr, který podlehl rakovině prostaty a měsíc po něm i sestra, kterou zabila rakovina prsu. Rány osudu spojily Franca a Vanessu ještě víc dohromady.

„Všechny naše smutky a slzy nás posilnily a spojily navěky,“ prohlásil italský herecký velikán.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...