Francouzská polévka Bujabajéza

Bujabéza je výborná rybí polévka, kterou si teď můžete natrénovat na příští Vánoce. Ve Francii je považovaná za delikatesu.

Suroviny na 4 porce:

Také vás může zajímat ...

1 kg různých ryb (nejméně 2 druhy)

2 mrkve

2 rajčata

2 cibule

1 kousek celeru

1 bouquet garni

2 hřebíčky

½ l bílého vína

3 lžíce oleje

3 krajíčky bílého chleba

60 g másla

50 g ementálu

pár mušlí (není nutné)

sůl pepř

Postup:

1. Zeleninu i ryby očistíme, nakrájíme na kousky a osmahneme na rozehřátém oleji. Přidáme koření, sůl, pepř a 1 litr vody. Vaříme 1 hodinu (doléváme horkou vodu). Po 30 minutách můžeme přidat vyloupané mušle (slávky).

2. Bílý chléb rozkrájíme na malé trojúhelníčky, které osmažíme na másle dozlatova. Vyjmeme bouquet garni a mušle a zbytek rozmixujeme. Dochutíme a nalijeme na mušle a opečený chleba. Sýr nastrouháme a podáváme zvlášť.

3. Chceme-li, aby polévka aspoň vzdáleně připomínala bouillabaisse, potřeme osmažené topinky česnekem a přidáme trochu šafránu. Můžeme použít libovolné mořské ryby, hlavně malé druhy. Můžeme přidat i krabí maso nebo krevety. Podáváme s topinkou z bílého chleba.

Příprava: 105 minut

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...