Gabriela Osvaldová – S manželem se chtěli zabít

Manželství s muzikantem je riskantní podnik. Ve většině případů je předem ztracené.

Křehká dívenka vystudovala herectví na DAMU, ale málokdo si vzpomene na film, ve kterém by ji zahlédl. Viděli jsme ji například v seriálu My všichni školou povinní, anebo ve filmu Marečku, podejte mi pero.

Také vás může zajímat ...

Pražská rodačka, dcera scenáristy, novináře a pedagoga vyrůstala se starší sestrou Barborou (69), která prý byla jejím opakem: tichá uzavřená holčička, které když někdo řekl: Barunko, tohle se nauč, tak se to naučila. „Nelezly jsme si do zelí. Ona byla malej dospělej,“ říká o sestře Gabriela.

O matce tvrdí: „Moje matka byla nesmírně elegantní, zdobná, ráda se hezky oblékala, rozuměla módě, porcelánu, starožitnostem. Mám od té doby nenávist k věcem, nerada je shromažďuju, nerada si kupuju šaty, ani šperky nemám ráda.“ Maminka byla v domácnosti a dcerám se věnovala od rána do večera. „Já byla hodně mrštné dítě,“ říká textařka.

„Maminka chodila do baletu, byla krasobruslařka a já jsem odmala k tancování tíhla. Dokonce jsem udělala zkoušky do artistiky. Jenže od té doby, co jsem se ozdobila Soukupem, jsem všechny večírky proseděla s vyvalenýma očima.

On netancuje, takže jsem vedle něj trpěla,“ říká o bývalém manželovi, muzikantovi Ondřeji Soukupovi (68).

Jen s Gábinkou?

Dá se říci, že vztah se Soukupem byla a zřejmě pořád je její třináctá komnata. S manželem se setkávali dokonce i profesně, vše začalo již roku 1989, kdy Ondřej Soukup složil pro Jiřího Korna (70) písničku Miss Moskva. Původně k ní měl napsat text Zdeněk Borovec (†69).

„Gábina slyšela demoverzi a řekla mi, že refrén zní jaksi rusky, ať poprosím pana Borovce, aby napsal část v ruštině,“ vzpomíná hudebník. „Tak jsem ho poprosil, leč on prohlásil, že žádnou ruštinu psát nebude a ať si to milostivá paní otextuje sama. Stalo se a byla to jedna z nejúspěšnějších věcí Jirky Korna. Od té doby nechci dělat s jiným textařem, jen s Gábinkou,“ řekl Soukup.

V pracovní oblasti tedy Ondřej Soukup upřednostňoval manželku, ale jinak se dalším ženám nevyhýbal. Když se ho ptali, proč se tedy raději nerozvede, odpovídal s upřímným údivem v hlase: „Proč bych se rozváděl? Proč bych se s Gábinkou rozváděl? Je skvělá. Lucii miluju, já všechny své ženy miluju. Měl jsem jednu předtím, tu taky miluju. Nejraději bych si je všechny nechal.

Nevím jen, co by na to říkaly…“ Co na to říkala manželka? Projevila se jako nevšedně tolerantní bytost.

„Léty jsem zjistila, že užíráním se žárlivostí člověk nic nevyřeší,“ prohlásila.

Po ničem nepátrá

„Když si vezmete muzikanta, který jezdí na zájezdy, navíc s Ondřejovou povahou, tak se s ctitelkami musíte smířit. To je jako když se zamilujete do někoho, kdo nemá nohu. Bylo by samozřejmě lepší, kdyby ji měl, ale když ji holt nemá, tak co s tím. Mně by vadilo víc, kdyby byl můj partner hloupý nebo bezcharakterní. Navíc nejsem slídivý typ.

Prostě po tom nepátrám.“ Ti dva spolu dlouhá léta žili ve společném bytě, ač Ondřej měl milenku a časem už si i Gábina našla partnera. Tvrdili, že jim tenhle stav naprosto vyhovuje, ale pod povrchem to pravděpodobně vřelo. Textařka prozradila, že se jednou pekelně rozzuřila a vyběhla ven s úmyslem neprodleně zažádat o rozvod.

Pak se zas tiše vrátila domů, protože zjistila, že neví, jak se to dělá. „Po mně už letělo všechno možné,“ vypráví hudebník. „V našem starém bytě jsme měli zaseklou čtvrtku hrníčku i s ouškem.“ Osvaldová doplňuje: „I pekáč letěl, tím jsme rozbili okno.“ Soukup si vzpomíná, že chtěl ženu zabít budíkem, ale protože je džentlmen, mlátil se jeho nožičkami do hlavy sám, až si ji na mnoha místech perforoval.

Život bez mantinelů

Syna Františka (36) vychovávali tak, že ho příliš nevychovávali, protože to prý ani jeden z nich neumí. „Jsme oba s Ondřejem nedospělci, takže jsme se prali o to, kdo z nás bude míň vychovávat,“ říká někdejší dvorní textařka Lucie Bílé (53). „Nikdo z nás mu nechtěl říkat: sedni si a uč se.

František si stěžoval, že ho špatně vychováváme, protože nemá mantineßly.“ Poměr Ondřeje Soukupa s milenkou Lucií Šoralovou (42) trval čtrnáct let, pak se muzikant oproti všem svým předchozím prohlášením přece jen v roce 2016 rozvedl a krátce nato se s Lucií v utajení oženil.

V té době už spolu měli dvě děti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...