George Michaela našel přítel mrtvého den po Štědrém večeru!

„Pouze čas vás osvobodí, stejně jako mě.“

Prodal po celém světě více než sto milionů desek. Zařadil se mezi nejprodávanější britské zpěváky všech dob. To už je ale minulost. George Michael (+53) zemřel o Vánocích, o kterých tak krásně zpíval.

Narodil se v Londýně jako syn kyperského Řeka a v rodném listu měl napsáno Georgios Kyriacos Panayiotou. Otec pracoval jako manažer v restauraci, matka byla tanečnicí. Malý George se začal o hudbu zajímat v osmi letech. V době dospívání vystupoval jako diskžokej a počátkem 80.

let založil skupinu Wham!, která se stala hodně úspěšnou – právě z té doby pochází zpěvákův nejslavnější hit Last Christmas, tedy česky „Poslední Vánoce“.

Dobou jeho největší slávy byla 90. léta.
Dobou jeho největší slávy byla 90. léta.

Pravda přišla po skandálu

Také vás může zajímat ...

George se osamostatnil a byl dál hodně úspěšný. Po smrti Freddieho Mercuryho (+45) v roce 1991 se dokonce uvažovalo o tom, že by ho mohl nahradit jako zpěvák skupiny Queen. K tomu ale nedošlo. Většina velkých hvězd pop-music se nevyhne nějakému tomu skandálu a George nebyl výjimkou. V roce 1998 byl zatčen kvůli nemravnému chování na veřejných toaletách.

Tehdy se svět dozvěděl plnou pravdu o jeho homosexuální orientaci. Do té doby to bylo tajemství, které znali pouze jeho nejbližší. V jednom otevřeném rozhovoru George líčil, že míval časté fantazie o ženách a myslel si, že je tedy zaměřen na oboje pohlaví. Nějaký čas dokonce žil s jistou vizážistkou čínského původu, ale pak prozradil, že se jednalo jen o platonické kamarádství.

„Několikrát jsem byl zamilovaný do ženy,“ uvedl, „ale teprve když jsem se zamiloval do muže, uvědomil jsem si, že žádný z těch předchozích citů nebyla opravdová láska.“

Takhle ho znají pamětníci.
Takhle ho znají pamětníci.

O život mu šlo několikrát předtím

Jeden z jeho milenců byl v 90.letech HIV pozitivní a skutečně pak zemřel na AIDS. Pro zpěváka to pak znamenalo tři kruté roky smutku. Naštěstí se od svého přítele nenakazil. Jeho nejdelší vztah trval patnáct let. Od roku 2012 žil s australským kadeřníkem a fotografem libanonského původu Fadim Fawazem (43). Právě Fadi ho našel loni den po Štědrém večeru mrtvého.

George už měl velké zdravotní problémy několik let předtím. Bral drogy a několikrát se ocitl v péči lékařů. V roce 2011 musel zrušit svá vystoupení, když uprostřed turné prodělal těžký zápal plic a ocitl se dokonce na hranici smrti – lékaři ho zachránili pomocí tracheotomie. O dva roky později při autonehodě vypadl z auta, které jelo rychlostí 110 kilometrů za hodinu.

Dopadl tehdy na asfalt a měl velké štěstí, že to skončilo jen ošklivou tržnou ranou na hlavě. Smrt si pro slavného zpěváka přišla nečekaně. Fadi přišel ráno Georgeho probudit a zjistil, že přítel nedýchá. Zemřel pokojně, patrně ve spánku, na zástavu srdce.

Spekulovalo se – a ještě se určitě spekulovat bude – o tom, že George zemřel na předávkování nebo AIDS, ale to jsou zatím jen fámy.

Pomáhal úplně cizím lidem!

Ačkoliv měl na svém kontě spoustu „hříšků“ a dokonce dostal osmitýdenní trest vězení, protože způsobil nehodu, když řídil pod vlivem drog. Na druhou stranu byl ale známý svými dobrými skutky. Vyšlo najevo, že pracoval zadarmo a anonymně v útulku pro bezdomovce, tak aby se to nikdo nedozvěděl.

Jedné servírce, která vyprávěla o tom, jak se zadlužila kvůli studiu, věnoval spropitné v řádu desítek tisíc korun. Když sledoval v televizi reality show, kde chtěla jedna z účastnic vyhrát peníze na umělé oplodnění a neuspěla, potřebnou částku jí George poslal. Přispíval i organizacím, které se zabývaly rakovinou nebo onemocněním virem HIV.

Mnohamilionové dědictví, které po něm zůstalo, získají jeho sestry a další příbuzní.

Zástupům svých fanoušků pak zanechal spoustu krásných písniček, které se dál budou hrát!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...