Ginkgo biloba na lepší paměť

Jinan dvoulaločný, často známý také jako ginkgo biloba, je oceňovaným pomocníkem v bylinkářství. Umí toho spousty. Najde své využití i ve vaší domácí lékárně?

Strom, který se řadí mezi opadavé, je typický svou kuželovitou korunou a dlouhověkostí. Jeho semena se například v tradiční čínské kuchyni používají do dezertů.

Zlepšuje mozek

Kromě toho se hojně využívá v lékárenském průmyslu. Ginkgo biloba rozšiřuje cévy a používá se jako prevence před infarktem, jako doplněk stravy pro dobrou paměť, zlepšuje prokrvení mozku, a navíc zlepšuje schopnost soustředění. Je navíc výborným antioxidantem. Užívá se jako doplněk stravy ve formě kapslí, připravit si z něj můžete i čaj.

Léčí astma

O jeho účincích věděli už ve staré Číně. V tradiční čínské medicíně se používá jako přípravek k léčbě astmatu, dále také jako lék při zažívacích obtížích či velkému kašli.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...