Goldie Hawn – Třicet šest let žije s Kurtem na psí knížku

Křehkou blondýnku sužovaly deprese a pocity úzkosti. Díky terapii a rodině se jí podařilo ty hrozné stavy překonat a jít dál.

Byla to hýčkaná a pečlivě vedená holčička. Ve Washingtonu navštěvovala od útlého věku kurzy baletu a stepu. Goldie Hawn pochází ze vzorné rodiny, což ji paradoxně naplňovalo úzkostí. Rodiče požadovali, aby byla tou nejvzornější holčičkou, která vše, co dělá, perfektně zvládá.

Také vás může zajímat ...

Goldie o osobních věcech téměř nikdy nemluví, nicméně letos v květnu měla velmi otevřený projev na charitativní akci v New Yorku. Byla jí totiž udělena cena Change Maker Award za její práci pro institut, který se věnuje duševnímu zdraví dětí. Během děkovné řeči hovořila tentokrát až neobvykle upřímně. „Jako dítě jsem trpěla silnými úzkostmi. Myslela jsem, že nás Rusové budou bombardovat.

Myslela jsem, že umřu, aniž bych někdy políbila chlapce. Návaly úzkosti se objevily pokaždé, když jsem slyšela sirény,“ prozradila jedna z nejslavnějších hollywoodských hvězd. Naneštěstí se její psychické problémy poté, co se rozhodla pro hereckou kariéru, ještě zhoršily. „Pracovala jsem v televizi a najednou se objevily nevysvětlitelné návaly úzkosti.

Nevěděla jsem proč, nebo co je se mnou špatně. Když jsem byla na veřejnosti, chtělo se mi zvracet,“ svěřila se herečka. Bojovala s tím skoro rok, v jedenadvaceti se rozhodla vyhledat odborného lékaře, protože se to už nedalo vydržet. Terapie spolu s meditacemi jí pomohly.

Sama nyní podporuje program pro děti, který zahrnuje meditace.

Kaktusový květ

Její tatínek byl hudebník, čímž se vysvětluje, proč přiměl svou holčičku, aby se od dětství věnovala tanci a hudbě. Veřejně vystupovala poprvé ve věku šestnácti let v Prokofjevově baletu Romeo a Julie. Po maturitě vystudovala herectví a dramatiku na univerzitě ve Washingtonu.

Začínala coby seriálová herečka v drobných televizních rolích, o raketový start se ovšem poměrně brzy postaral snímek Kaktusový květ z roku 1969. Jako velmi mladá získala díky tomuto filmu sošku Oscara za vedlejší roli. Její zoufalá Toni, která si doma pouští plynové kohoutky naplno, pochopitelně, že z nešťastné lásky, diváky nadchla. Toni přežije, zachrání ji její soused.

Zabít se chtěla proto, že jí milenec Julian, kterého hraje Walter Matthau (†79), oznámil, že svou ženu neopustí. Něco tady nehraje. Julian není ve skutečnosti ženatý, jen se prostě potřebuje zlatovlasé, krásné, ale bohužel příliš majetnické Toni nějak zbavit. Už jí má plné zuby. Vykulená blond naivka, divoká a přímá, která reaguje pokaždé bezprostředně, je občas skutečně nesnesitelná.

Goldie ji zahrála božsky.

Moderní dívka

Poprvé se bezhlavě zamilovala, když potkala na Broadwayi o sedm let staršího tanečníka Guse Trikonise (81), který tenkrát zářil ve slavném muzikálu West Side Story. Brzy však pověsil tanec na hřebík a dnes se řadí k významným americkým režisérům. S Goldie si řekli ano v květnu 1969, po pětiletém bezdětném manželství se ale rozešli.

Mužem číslo dvě se stal o čtyři roky mladší zpěvák Bill Hudson (69). Goldie, dívka moderních názorů, emancipovaná až běda, se vlastně ani vdávat nechtěla. Říkala si, že jedno zkrachovalé manželství jí dokonale stačí.

Když zjistila, že čeká miminko, změnila názor, být svobodnou matkou nebylo tenkrát ve stále ještě poněkud zkostnatělých Spojených státech nic příjemného, a tak si Goldie dala říct. Jen po několikaměsíční známosti následovala svatba a v září 1976 porodila Billovi syna Olivera (42). V roce 1979 se narodila Kate Hudson (40), budoucí herečka.

V té době už se manželství rodičů rozpadlo jako domeček z karet, vlastně bylo od začátku plné vzájemných sporů, nepochopení a trápení. Drastické dělení majetku se nekonalo, stejně tomu bylo i v předchozím případě. Velkodušná Kate by nesnesla, aby se to rozebíralo na stránkách bulvárních novin. Raději oželela i luxusní sídlo v Malibu.

Ostatně věděla, že si brzy vydělá na jiné, třeba i větší.

S Kurtem napořád

Na muže tak trochu zanevřela, zato oni na ni nikoli. Kolem krásné blondýnky kroužili jako vosy nad koláčem. Ona se ovšem zařekla, že se už nevdá. V devětatřiceti letech pózovala pro Playboy. Při práci na filmu Odpolední směna se seznámila s pohledným Kurtem Russelem (68), psal se rok 1983. Začali spolu žít a po třech letech přišel na svět jejich společný syn Wyatt (32).

V roce 1987 si jeho rodiče spolu zahráli v dalším snímku: Přes palubu. Nesmíme také zapomenout, že film Vojín Benjaminová vynesl Goldie další oscarovou nominaci. Prý ji velmi pobavilo, když ji její vlastní děti prosily, aby se za Kurta nevdávala. Bály se, aby se jejich krásný vztah nakonec svatbou nezhoršil. Poslechla je a zřejmě dobře udělala.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...