Hana Zagorová a Vlastimil Harapes se vzali jen proto, aby slavná zpěvačka mohla adoptovat dítě!

Až po letech Hana přiznala, že nebýt adopce, nikdy by se nevdávala!

I ve světě celebrit se stává, že jejich vztahy nebo sňatky jsou čistě účelové. Přiznali to i zpěvačka Hana Zagorová (70) a tanečník Vlastimil Harapes (70).

Legendární zpěvačka, rodačka ze severní Moravy, měla v sobě už od dětství chuť se předvádět. Psala básničky do školních soutěží, hrála ve školním divadelním představení. Šla si za hereckým snem. řihlásila se na brněnskou JAMU. Souběžně s tím se rozvíjela i její kariéra zpěvačky.

Také vás může zajímat ...

Nemoc jí vzala naději

Herecký sen nejprve zastavily problémy s řečí, které řešila na logopedii. Potom ale přišla vážnější překážka: těžká nemoc, tuberkulóza. Přerušila hereckou školu, začala se víc věnovat zpěvu. Během půl roku se stala oblíbenou a slavnou. Vrátila se ke studiu herectví, ale opět jí osud překazil plány, tentokrát daleko horší formou!

Za drsnými zdravotními problémy stála porucha tvorby krve, konkrétně červených krvinek. Hanu čekaly dlouhé roky, kdy byla odkázaná každých devět týdnů na transfúzi. Je obdivuhodné, že přitom dokonale zvládla svoji kariéru. Devětkrát po sobě v řadě získala ocenění Zlatý slavík. Jedna věc ji ale hodně trápila. Nemohla naplnit roli matky – v otěhotnění jí bránila její nemoc.

Lékaři jí sice říkali, že by těhotenství bylo rizikové, ale pravdou bylo, že by jí přijít do jiného stavu ani nedovolili.

Řešením, které se nabízelo, proto byla adopce.

Až Štefan Margita byl tím osudovým!
Až Štefan Margita byl tím osudovým!

Už měla vybranou dcerku!

Sňatky mezi celebritami nebyly v 70. letech na denním pořádku a protože u nás neexistoval bulvár, nebyly vztahy tak ostře sledované. Hana to měla s muži složité. Sice se kvůli jednomu z nich v roce 1969 přestěhovala do Prahy, ale po boku velké hvězdy žádný chlap dlouho nedokázal vydržet. Nepřekvapil proto, když si v roce 1976 vzala někoho z „oboru“.

Nešlo přímo o hudebníka, ale Vlastimil Harapes byl velmi známým a populárním tanečníkem. Měl za sebou i herecké zkušenosti. Manželství vydrželo šest let. Do jeho pozadí ale nikdo neviděl. Teprve po letech vyšlo najevo, co za vztahem oblíbené dvojice doopravdy stálo. Nešlo o velké milostné vzplanutí, jednalo se o účelovou přátelskou záležitost.

Sama zpěvačka vysloveně prohlásila: „Harapese bych si nebrala, kdybych neusilovala o adopci. Můj vztah s Vlastimilem Harapesem nebylo manželství.“ Ani sám Vlastimil tuto motivaci nepopíral: „Hanka toužila po dítěti a na to jsme tehdy museli být manželé.“ Ta adopce měla tenkrát už konkrétní podobu. Zlatá slavice si v dětském domově vybrala čtyřletou holčičku, blonďatou Aničku.

Byla u nás asi půl roku, a pak se najednou objevila její babička, která o ni projevila zájem, a tak musela jít zpátky,“ líčil dramatické změny Vlastimil. „Tehdy to bylo až na hranici citového vydírání a bylo to bolestné pro všechny strany.

Hanku díky tomu touha po dítěti přešla.“

Polibek vášnivý, nebo pouze kamarádský?
Polibek vášnivý, nebo pouze kamarádský?

Šla za hlasem svého srdce

Podle Vlastimila to ale nebyl hlavní důvod, proč se nakonec manželství rozpadlo. Hana se zakoukala do operního zpěváka Štefana Margity (60). Jednoho dne přišla s tím, že se zamilovala do hlasu. Tak jsem říkal – to se nedá nic dělat, musíš jít za hlasem svého srdce. Bylo to takové celé zvláštní období,“ prozradil.

O svém vztahu s Hanou pak mluvil jen kladně: „Hanka je úžasná bytost, poznal jsem málo tak čestných a svědomitých lidí. Byli jsme spolu osm let a neslyšel jsem, že by někoho pomluvila. Taky jsme se za celou dobu nepohádali. A to byla možná chyba. Bylo to krásné, až to muselo skončit.“ Vlastimil se už neoženil a dodnes přímo nepotvrdil spekulace o své sexuální orientaci.

Pravdou ale je, že před Hankou už byl jednou ženatý – a jeho první žena, herečka Elena Strupková (68), žila později s přítelkyní a angažovala se v hnutí za práva lesbiček!

Rozvedená byla jen 22 hodin!

Rozvod s Vlastimilem Harapesem následovala svatba se Štefanem Margitou opravdu velmi těsně. Neuplynul mezi nimi ani jediný den! Nebylo to tak ale plánované, prostě se to tak seběhlo a dopadlo to dobře díky tomu, že Hana měla velmi schopného právníka. Na poslední chvíli se ovšem objevila komplikace, když nepřijel objednaný taxík.

Hana se ale ukázala jako akční nevěsta a v kritické situaci prý doslova unesla jiného taxikáře.

Násilí ale používat nemusela – legendární zpěvačce by určitě kterýkoliv řidič pomohl rád dobrovolně!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...