Hana Zagorová – Lásku našla až ve zralém věku

Už jako malá holka psala básně a zpívala. Když začala studovat herectví na JAMU a dostala své první pracovní nabídky, přišla kromě radosti z úspěchu také krutá zpráva. Hana Zagorová onemocněla nevyléčitelnou nemocí krve. A bojuje s ní dodnes. Na veřejnosti se pořád usmívá a působí dojmem velké pohodářky.

Její fanoušci však tuší, že za širokým úsměvem populární zpěvačky Hany Zagorové se skrývá celoživotní bolest a strach o vlastní život. Již více než pětatřicet let musí totiž zpěvačka bojovat se zákeřnou a nevyléčitelnou nemocí červených krvinek, která ji v mládí postihla. „Musela jsem přerušit školu a půl roku jsem ležela v nemocnici,“ popisuje začátky své nemoci skvělá zpěvačka.

Také vás může zajímat ...

Dlouhá léta musela docházet na krevní transfuze na hematologii, jak však sama říká, nejvíc jí asi pomohl její dvorní léčitel.

Lék neexistuje

Kvůli rychlému rozpadu červených krvinek v těle nemohla mít nikdy ani děti. A protože je její nemoc nevyléčitelná, musí docházet za odborníky i dnes. „Na tu nemoc není lék, jen podpůrné prášky, které dokážou průběh a následky nemoci zmírnit,“ vysvětluje dvorní lékař zpěvačky Hanky Zagorové. Pečuje o nemocnou hvězdu české populární hudby už více než třicet let.

Protože se mladičká Hanka začala léčit už v roce 1969, patří nynější doktor už ke druhé generaci lékařů, kteří se o ni starají.

Jako manželé

Prožil s ní i její nejtěžší chvíle, kdy nemoc udeřila plnou silou a Hana Zagorová trpěla velkými bolestmi. Lékař hematolog a zpěvačka spolu mají snad pevnější vztah než manželé. Její nemoc je poměrně vzácná a projevuje se hlavně velkou fyzickou únavou, kterou způsobuje chudokrevnost.

Pacienti prý často upadají do mdlob, mají problémy s dýcháním a ve vážnějších případech může nemoc způsobit i srdeční slabost. Pokud tuto nemoc někdo nezažil, neví, co znamená být unavený, mít anémii, a přitom vystupovat a nedat to na sobě znát. Jenomže Hana Zagorová je nejen vzorná pacientka, ale i neobyčejně statečná žena.

Kdyby celý život stoprocentně nedodržovala doporučení, která jí lékaři dávají, nemohla by vůbec normálně fungovat. Stejně jako bez podpory svého druhého manžela, slovenského operního pěvce Štefana Margity (61), se kterým žije už přes dvacet let. První manželství s tanečníkem Vlastimilem Harapesem (71) se jí rozpadlo, druhé se však jeví jako ideální.

A jak se říká, s psychikou člověka je silně spjato i jeho tělo, možná i proto se spolu s novou láskou dostavilo i zázračné zlepšení Hančina zdravotního stavu. „Kdybychom se nepotkali, tak bych ani nevěděla, že takový vztah může existovat,“ směje se sympatická světlovláska. Margita jí pomáhá překonat strasti kruté nemoci.

„Jsem moc šťastná a vděčná, že mi osud přihrál člověka, který ke mně patří,“ spokojeně dodává zpěvačka.

Nad nemocí vyhrává

Margitu jí předpověděl jasnovidec. Řekl jí, že životní lásku potká ve čtyřiceti šesti letech. Zpěvačka se vyděsila. V té době jí bylo pouhých osmadvacet. Vyjekla: „Ale to už budu stará!“ Dnes se této své reakci směje. Svatbu slavili v Praze na Starém Městě, v červenci tomu bude úctyhodných šestadvacet let.

Krátce po svatbě s Margitou, který je o deset let mladší, se Zagorová kvůli svému zdraví a v neposlední řadě i kvůli manželovi na několik let vzdala pěvecké kariéry. Později začala s manželem moderovat vlastní úspěšný pořad Hogo Fogo a vrátila se i na pódia.

Předtím byla unavená a určitě i díky tomu měla dvojice čas na normální život.

10 milionů prodaných alb

V průběhu let zpěvačka najednou zjistila, že se jí po zpívání stýská. Chybělo jí jeviště, chyběl jí potlesk. Zkrátka všechno. Dnes je ráda, že se na pódia opět vrátila. A protože vyhrála devětkrát sošku Zlatého slavíka a lidé jí posílají hlasy dál, stále píše nové písně a koncertuje ve vyprodaných sálech, zdá se, že nad zákeřnou nemocí červených krvinek svůj boj vyhrává.

Dostala dokonce i platinovou desku za více než deset milionů prodaných hudebních nosičů.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...