Heather Locklear – Vyhaslá hvězda z Melrose Place

Psychické problémy, sklony k alkoholismu, závislost na lécích na předpis a neuspořádaný partnerský život se na kdysi krásné Heather výrazně podepsaly.

Půvabná blondýnka byla nejmladší ze čtyř dětí, přišla na svět v kalifornském Westwoodu. Matka pracovala jako filmová produkční, a tak svět filmu nebyl pro holčičku žádnou velkou neznámou. Otec byl zaměstnaný jako tajemník na Kalifornské univerzitě v Los Angeles. Dá se říct, že Heather pocházela ze vzorné americké rodiny.

Také vás může zajímat ...

Nikoho nepřekvapilo, že i ona začala studovat na Kalifornské univerzitě, jako hlavní studijní obor si vybrala psychologii. Rodiče se radovali, že z dcery roste intelektuálka, avšak osud rozhodl jinak. Dívčina krása zaujala modelingové agentury – v té chvíli bylo již o její budoucnosti v podstatě rozhodnuto.

Divadelní kroužek a přehlídková mola jí jasně ukazovala cestu směrem k herectví, k němuž ji to táhlo stále silněji. Začala se objevovat v reklamách. Po roce všelijak přerušovaného studia na univerzitě poznala, že její srdce neplane pro psychologii, nýbrž že touží účinkovat v televizních seriálech. Producent Aaron Spelling (†83) ji obsadil rovnou do dvou, tak moc jí důvěřoval.

Blondýnka se začala objevovat v seriálech Dynastie a T. J. Hooker. Protože se osvědčila, nabídli jí na počátku devadesátých let roli v seriálu Melrose Place, a dokonce jednu z hlavních.

Sledovanost seriálu nebyla taková, jak by si produkce bývala představovala, a od krásné blondýnky si filmaři slibovali, že k televizi přitáhne další diváky.

Potvora Amanda

Přesně tak se to i stalo. Jednou z nejvýraznějších postav Melrose Place byla určitě potvora Amanda, kterou blondýnka ztvárnila. Co se seriálu týká, jednalo se o obdobu kultovního Beverly Hills 90210, což znamená, že se tu odvíjejí osudy mladých, úspěšných a pohledných protagonistů, jejich lásky, nevěry, trápení i radosti.

Životy hrdinů z luxusního bytového komplexu s bazénem neměly s realitou příliš mnoho společného, stejně jako herecké výkony neaspirovaly na sošku Oscara. Avšak o kráse Heather Locklear nebylo pochyb, ta byla skutečná.

Objevila se rovněž v sitcomu Všichni starostovi muži, ale zahrála si i v několika filmech, například v Klubu odložených žen či Holkách z lepší společnosti.Muži se kolem ní doslova rojili, avšak toho pravého kráska nenašla, neměla zkrátka na lásku štěstí. Poprvé byla vdaná za bubeníka Tommyho Lee (57), kterého si posléze vzala i Pamela Anderson (52).

Manželství vydrželo několik let, což je s podivem, vzhledem k Tommyho pověsti násilníka a hrubiána. Manželem číslo dvě se stal kytarista skupiny Bon Jovi Richie Sambora (60). Vydrželo jim to třináct let, narodila se holčička Ava Elizabeth (22). Po druhém rozvodu se blondýnka zasnoubila s hereckým kolegou neboli svou osudovou seriálovou láskou Jackem Wagnerem (60).

Na sňatek ale už nedošlo. Je těžké odpovědět na otázku, proč zrovna tahle půvabná a úspěšná světlovláska, která si nikdy nemohla stěžovat na nedostatek obdivovatelů, popularity či peněz, propadla alkoholu. Možná měla pocit, že hereckých příležitostí ubývá, možná se trápila, že role, které ztvárňuje, nejsou z těch, za které se dostávají význámná ocenění.

Anebo jen stále nemohla pochopit, proč nikdy nepotkala toho pravého. Třeba ho i potkala, ale on došel k závěru, že s tak problémovou ženou nemůže zůstat. Nelze vyloučit ani to, že se nedokázala vyrovnat s přibývajícími roky.První problém nastal v březnu roku 2008, když kdosi zavolal do domu herečky záchranku s tvrzením, že je její lékař a že se Heather pokusila o sebevraždu.

Často zuří

Když však záchranáři přijeli, Locklear byla naprosto v pořádku a nejevila známky toho, že by se před pár minutami pokusila zabít. Vzhledem k jejím psychickým problémům je ale možné, že sanitu si ze skrytého čísla zavolala sama, aby ji v případě, že to skutečně udělá, někdo zachránil.

Následovala krátká hospitalizace na psychiatrii, ale brzy nato, v září, byla herečka obviněna z řízení pod vlivem léků a „vyfasovala“ tříletý podmínečný trest. Před dvěma lety doma fyzicky napadla přítele. V červnu téhož roku vyhrožovala, že se zabije, což jí nezabránilo obrátit zuřivost proti jiné osobě a napadnout policistu.

Z někdejší půvabné ženy, kterou obdivovaly miliony diváků, je vyhaslá troska.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...