Helena Houdová – Nevšední krásku stále něco trápí

Dětství plné záhad krásnou blondýnku Helenu Houdovú (40) poznamenalo. Dodnes se z toho nevzpamatovala.

Zvláštní dětství měla plzeňská rodačka Helena Houdová. Sama o něm promluvila: „Chci oslavit svoje rozhodnutí zvládnout svoje traumata. Od sexuálního zneužívání v dětství přes smrt nejlepší kamarádky, když nám bylo sedm, i třeba přes bulimii v pubertě,“ řekla například. „Nenáviděla jsem sebe a svoje tělo velmi dlouhou dobu,“ dodala.

Také vás může zajímat ...

Měla složitý duševní vývoj

Obtěžování se neubránila ani v dospívání a později. „Tohle je velmi osobní,“ uvedla na sociální síti. „Jako dítě jsem byla sexuálně zneužívána. Muži mě obtěžovali i jako teenagerku. Byla jsem využita jako nástroj k potěšení i jako dospělá žena, i když jsem řekla ne.

Na ulici mě bez dovolení chytali za části mého těla. Za zadek mě chytlo tolik cizích mužů, že to ani nemohu spočítat,“ konstatovala. „Trvalo dlouho, než jsem přestala cítit vinu, stud a přestala mít pochybnosti o své hodnotě a těle,“ dodává kráska s tím, že jí trvalo třicet tři let, než se jí rány zahojily a než odpustila sama sobě i těm, kdo jí ubližovali.

Její zpověď je místy zmatená a poněkud nekonkrétní, a tak se můžeme jen dohadovat, co se, když byla malá, doopravdy stalo. Ale ať už to bylo cokoli, zřejmě ji to poznamenalo natrvalo.

Láskyplný rozvod Přes veškeré duševní bolístky se dokázala probojovat do finále soutěže krásy a zvítězit, v roce 1999 se stala Miss České republiky, plným právem. Vystudovala plzeňské gymnázium a sociální a kulturní antropologii na Západočeské univerzitě v Plzni.

Už tehdy protestovala proti dostavbě Temelína, nošení kožichů, stala se aktivní členkou hnutí Greenpeace a Děti Země. V roce 2000 založila nadaci Slunečnice, která pomáhá opuštěným dětem. Jako modelka slavila v zahraničí výrazné úspěchy.

Pracovala pro značky jako je Chanel či Dior, fotografovala pro Vogue či Elle. Její křehké psychice bohužel neprospělo manželství, které uzavřela s americkým miliardářem indického původu, Omarem Amanatem (48). „Já jsem vlastně odešla z toho vztahu, aniž bych si najala právníka nebo jsem cokoli chtěla.

Ohledně dětí jsme se dohodli, že je může vidět kdykoli. Bydlíme od sebe dvacet minut, takže když si je chce vzít na víkend, vezme si je,“ prohlásila v roce 2016. A dodala: „Ano, my se pořád milujeme. Rozvedli jsme se láskyplně, v našem rozchodu nebylo žádné drama, prostě jsme se vědomě odloučili.“

Nebyla jediná

Láskyplných rozvodů není mnoho, a jak se ukázalo, ani ten Helenin mezi ně nejspíš nepatřil. Za pohádkově bohatého filmového producenta se provdala v roce 2008, manžel ji zahrnul přepychem, ona mu porodila tři děti.

Mladá žena, tíhnoucí k východním filozofiím, a život ve zlaté kleci – to se k sobě příliš nehodilo, jak si krásná blondýna časem uvědomila. Co horšího, ukázalo se, že čilý Američan s indickými kořeny má velké množství paralelních vztahů. „Manžel žil tajný život s několika dalšími ženami,“ prohlásila Miss ČR 1999.

A tohle byla asi ta pověstná kapka, která dokáže prorazit i kámen. Blondýnka zanevřela na civilizaci a na běžné mezilidské vztahy a rozhodla se žít úplně jinak než ostatní.

Sebrala děti pojmenované Darien (11), Daveed (9) a Deia (7) s tím, že budou žít svobodně jako voda v řece, cestovat po světě, živit se rostlinami. Tu filozofii dovedla k dokonalosti.

Kde je nějaký cvokař?

Děti opustily školu a začaly se vzdělávat formou worldschoolingu, což v praxi znamená, že se učí cestováním. „Spát chodí, kdy chtějí, aby se naučily poslouchat svoje tělo. O jídle zatím rozhoduju já,“ říká modelka.

Nerada připustila, že nejstarší syn projevil přání bydlet u tatínka, s čímž ona ale nesouhlasí. Má podezření, že otec mu bude podávat nesprávnou stravu plnou cukru, zatímco ona dětem poskytuje syrové veganské pokrmy.

Nejvíc na sebe upozorňuje výstředním chováním, je schopna vyrazit si bez oděvů a komentovat to: „Šla jsem nahá pouští. Šla jsem za nás všechny, muže i ženy, abychom si mohli vzít zpátky sílu, kterou má každý z nás ve svém těle i ve svých genitáliích. “

Tančí s nahými ženami za úplňku v džungli a označuje samu sebe za sexuální koučku. Chtělo by to schopného psychiatra.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama