Herečka a bývalý sexsymbol Goldie Hawn: Je posedlá dokonalostí a věčným mládím?

Žena, která umí shodit sama sebe

Bývaly mladé a krásné, měly peníze, ctitele slávu. Svět jim ležel u nohou. Dnes je jejich půvab ten tam.Touha vypadat pořád mladě, svěže a přitažlivě jako tehdy, když byly na vrcholu kariéry, žene bývalé slavné krasavice a sexsymboly do ordinací plastických chirurgů, s jejichž pomocí se snaží zastavit čas. Bohužel ne vždy se jim to daří… Slavné a bohaté jsou stále.

K dokonalé iluzi štěstí jim chybí jediné – mládí. Hollywoodské herečky se snaží za každou cenu zastavit stárnutí. Jsou pro to ochotny zajít tak daleko, jak si my, běžní smrtelníci, ani nedokážeme představit. Z věčné posedlosti mládím se stalo také vděčné téma hollywoodských filmů… Pamatujete například na černou komedii Smrt jí sluší?

V jedné z hlavních rolí se představila skvělá Goldie Hawn.

Také vás může zajímat ...

kaktusovy kvet pred plastikamab

Stárnutí neustála

Na začátku filmu ji vidíme jako psychicky narušenou sádelnatou trosku, která hledá v horách jídla útěchu po rozchodu s partnerem. Než se stačí úplně odrovnat, vstoupí jí do života záhadná čarodějka a nabídne jí elixír věčného mládí.

A začnou se dít věci… Z plastických operací a pošetilé touhy „vypadat pořád na dvacet“ si dělá legraci i další špičková komedie, v níž Goldie Hawn exceluje: Klub odložených žen. Její scéna, kdy do sebe láme panáky jeden za druhým a pak dlouhé hodiny cvičí, „aby všechno to svinstvo spálila a nepřibrala“ je nezapomenutelná.

Jde přesně o ten typ rolí, které téhle výstřední a věčně rozesmáté blondýnce sedí.

Možná to bude tím, že ona sama si s hollywoodskými plastickými chirurgy náramně dobře rozumí a razí heslo – proč by měl člověk stárnout přirozeně, když nemusí?

Nadmíru šťastný pár

Diváci ji milují, protože dokáže sama sebe shodit. Na jedné straně si sice dopřává injekční výplně do tváří a rtů v takové míře, že má občas pusu jako kačer, na druhé straně si je těchto svých občasných přeťápnutí vědoma a na veřejnosti si z nich sama utahuje. Což je nesmírně sympatické.

Sice se o ní tedy nedá říct, že svůj věk popírá s grácií, ale rozhodně jí nikdo nemůže upřít smysl pro humor a nadhled. Poznávacím znamením Goldie Hawn je její nezaměnitelný široký úsměv. Nejspíš bude upřímný – má totiž ten nejlepší důvod ke spokojenosti. Je všeobecně známo, že mezi ní a hercem Kurtem Russelem, s nímž žije už dvaatřicet let, to pořád ještě parádně jiskří.

Jde o jeden z nejstabilnějších párů žijících v nestabilním Hollywoodu. Seznámili se spolu při natáčení filmu Odpolední směna a od té doby bez sebe neudělají krok. Málokdy bývají vidět odděleně. Navštěvují spolu četné společenské akce, sportují spolu i cestují, často jsou k vidění, jak se jen tak ruku v ruce spokojeně procházejí.

Pokaždé jsou spolu, pokaždé vypadají jako nadmíru spokojený pár. Před Kurtem Russelem žila herečka s Billem Hudsonem, známým americkým zpěvákem a komikem.

Z jejich manželství se narodily dvě děti, Kate a Oliver Hudsonovi.

shutterstock_375979159b

Oba jsou úspěšnými herci

První role a hned Oscar Ve filmu se Goldie prosadila úlohou rozpustilé prodavačky gramodesek Toni Simmons, mladičké milenky postaršího zubaře (zahrál si ho Walter Matthau). Za ztvárnění této role v milostné komedii Kaktusový květ získala Oscara už v roce 1969. Podobný typ ztřeštěných a temperamentních hrdinek pak ztělesnila i ve spoustě dalších komedií.

Jejím poznávacím znamením byla křehká, skoro až dětská postava a obrovské oči v naivním obličeji… Trochu vážnější hereckou polohu si vyzkoušela v dramatu Sugarlandský expres. Ztělesnila v něm manželku uprchlého vězně, které odebraly úřady dítě a ona se ho snaží za každou cestu získat zpět.

Za titulní roli „židovské princezny“ Judy Benjaminové v armádní veselohře Vojín Benjaminová se dočkala nominace Oscara v roce1980.

„Před a po“

Posledními rolemi pak znovu potvrdila, že její doménou zůstávají především komedie, jejichž zápletky jsou založeny na milostných zápletkách (Smrt jí sluší, Promiň, jsi ženatý! a Klub odložených žen). Od počátku osmdesátých let se Goldie Hawn podílí také na produkci některých filmů a v tomhle ohledu si vysloužila pověst mimořádně tvrdé producentky.

Je škoda, že poslední film, Rockerky, byl natočen už v roce 2002! Zahrála si v něm po boku Susan Sarandon. (Od té doby se mihla jen v seriálech.) Zlé jazyky tvrdí, že ji v poslední době role míjejí právě z toho důvodu, že nedokáže stárnout s grácií. Prý vypadá lacině a vyžile jako vysloužilá rocková hvězda.

Postavu má sice díky sportu pořád výbornou, ale v zahraničním tisku se čím dál častěji objevují srovnávací fotografie z doby „před plastikami a po nich“ a Goldiiny rysy už si opravdu nejsou skoro vůbec podobné.Škoda.

Velká škoda!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...