Herečku Audrey Hepburn donutili, aby zásnuby oznámila v domě tajného milence!

Po dvou potratech se bála, že už nikdy nebude mít děti!

Patřila k největším filmovým hvězdám minulého století. A také nejšlechetnějším. V soukromí si ale Audrey Hepburn (+63) moc štěstí neužila, zejména v prvním manželství s Melem Ferrerem (+90).

Jedna z nejkrásnějších a nejušlechtilejších hereček v historii filmu se narodila do rodiny s aristokratickým původem. Její rodné jméno znělo Audrey Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston. Pro nás je zajímavé, že otec Audrey Hepburn (+63) se narodil v Úžicích nedaleko Kralup nad Vltavou. V dětství byla Audrey dost zakřiknutá. Nelíbily se jí věčné hádky rodičů.

Také vás může zajímat ...

Když jí bylo šest let, otec rodinu opustil. Brala tuto ztrátu hodně tragicky. „Odchod otce byla nejhorší událost mého života.

Pro mě to byla strašná tragédie, ze které jsem se nikdy úplně nevzpamatovala.“ Navždycky jí zůstal v srdci strach, že jí nějaký důležitý muž jejího života opustí.

Vzala si ho, i když byl třikrát rozvedený!

Balet musela vzdát

Jako malá se chtěla Audrey stát primabalerínou, ale bohužel přišla válka. Místo kariéry na jevišti tak prožívala kruté časy, plné hladu, násilí a smrti blízkých lidí. Když se pak po válce znovu snažila o tanec, už to nešlo. Její tělo bylo strádáním krutě poznamenáno, takže na konkurzu do londýnské baletní školy neuspěla. Audrey bylo jasné, že tudy její životní cesta nepovede.

Něco ale dělat musela, tak to zkusila v tanečních souborech londýnských muzikálů. Úspěchy přicházely nejprve pomalu a pak hodně rychle. V době, kdy získala roli ve hře na Broadwayi, přišel i film, který jí změnil život. Za Prázdniny v Římě získala dokonce Oscara. O křehkou, inteligentní a vnímavou dívku byl zájem i mezi muži, přestože se Audrey hodně podceňovala.

„Domnívala jsem se, že jsem ošklivá, a bála se, že si mě nikdy nikdo nevezme,“ přiznala. Přesto se zasnoubila s jedním anglickým průmyslníkem, kterého znala ze svého pobytu v Londýně. Na poslední chvíli ale svatbu zrušila. Důvod?

Audrey pochopila, že manželství by nefungovalo – kvůli jejich náročným povoláním by nemohli být mnoho času spolu.

Společně ve velkofilmu Vojna a mír.

Okouzlil ji svým pohledem!

Při natáčení romantické komedie Sabrina se zamilovala do svého kolegy Williama Holdena (+63). Nevadilo jí, že je ženatý, slíbil, že se rozvede. Problém ale nastal ve chvíli, kdy Audrey zjistila, že Holden kvůli vasektomii už nemůže mít děti. A ona se matkou stát chtěla! Na jednom večírku ji pak okouzlil další herec, Mel Ferrer (+90).

Ten už měl za sebou tři nepovedená manželství, ale to nehrálo roli. „Ten jeho pohled, když se mi podíval do očí!“ vzpomínala herečka později. V Hollywoodu se mezitím báli ostudy z toho, kdyby se odhalil vztah mezi ní a ženatým Holdenem. Jakmile se tedy rozhodla Audrey pro Mela, donutili ji, aby své zásnuby oznámila právě v domě svého bývalého milence!

S Melem se pak Audrey, unavená z hollywoodského kolotoče, vypravila do švýcarských Alp. Tady ji požádal o ruku. Vzali se a ona brzy čekala dítě. Její první těhotenství bohužel nedopadlo dobře, o miminko přišla. Nebylo to bohužel naposledy. Také druhý pokus o vlastního potomka skončil stejně. „Byla to doba, kdy jsem se začala bát, že přijdu o rozum.

Nedokázala jsem pochopit, proč nemůžu mít děti.

Byl to pro mě ten nejhorší pocit, jaký jsem kdy zažila,“ uvedla herečka.

Po rozvodu s ním nemluvila!

Po rozvodu s ním promluvila jen dvakrát!

Slavné herečce pomohl až odpočinek od práce. V roce 1960 konečně přivedla na svět vytouženého syna Seana (58). Pokud ale byla šťastnou matkou, neznamenalo to zdaleka, že je ve vztahu s Melem i šťastnou manželkou. Z vybraného partnera se vyklubal jednak nevěrník, jednak uzurpátor, který chtěl vládnout pevnou rukou. Audrey s ním vydržela až do roku 1968, pak se rozvedli.

Později syn Sean na adresu svého otce prohlásil, že by matku měli prohlásit za svatou, když to s ním tak dlouho vydržela. Poté, co se rozvedli, promluvila Audrey s Melem už jen dvakrát v životě. Když ale v roce 1993 zemřela, přišel se s ní bývalý manžel rozloučit.

A syn ho tehdy na pohřbu Audrey přijal a objal ho!

Slavný muzikál My Fair Lady.

Třetího partnera si nevzala, ale byla s ním šťastná!

Ani v dalším manželství neprožila Audrey Hepburn nějaké zvláštní štěstí, snad kromě toho, že se jí narodil druhý syn. Vzala si mladého římského psychiatra Andreu Dottiho (+70). Neposlechla varování svých přátel, že Andrea je sukničkář. Láska jí ale zaslepila oči, alespoň na pár let. V roce 1982 se rozvedla. Třetím mužem jejího života se stal ovdovělý herec Robert Wolders (+81).

V něm konečně našla takového muže, o jakém vždy snila.

O letech, které s ním strávila, pak prohlásila, že byly nejšťastnější v jejím životě!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...