Heřmánek léčí a zkrášluje

Každá matka ví, že heřmánek působí pozitivně na bolesti bříška dětí, na koliky a nadýmání. Hojí také pupínky a kožní problémy. Víte ale také, že dokáže velmi účinně zabojovat proti plísním?

A zvláště významné je působení heřmánku na urychlování hojení při poranění, popáleninách a omrzlinách. Heřmánkový extrakt je součástí mastí používaných při poraněních, spáleninách a krémů po opalování.

Polaská pokožku Letní slunce je nemilosrdné k pokožce a vlasům a pokud jste se rozhodli neupadnout do deprese kvůli suché nebo dokonce spálené pleti a hnízdu na hlavě, v boji proti chybičkám krásy vám bude heřmánek velmi nápomocný.

Jednoduché oplachování vlasů s vývarem z heřmánku, či přikládání čajových sáčků na pokožku zalahodí vaší podrážděné kůži a vaši pleť i vlasy opět rozzáří.

Také vás může zajímat ...

Krotí zlobivé děti

Stačí jeden šálek půlhodinu před spaním, a usnete i s hlavou plnou problémů. Takto blahodárně působí také na aktivní a neposedné děti, které se brání spánku. Po dvou šálcích heřmánku by to měl být již menší problém. Nejčastější použití této bylinky je čaj. Pomáhá při křečích v břiše, při plynatosti, průjmech. Tvář omývána nálevem je svěží a zlepší se problematická pleť.

Vlasy budou krásně vonět a získají lesk. Heřmánkové obklady brzdí záněty a kožní vyrážky. Skvělé je inhalování páry. Pomůže při senné rýmě, astmatu, bronchitidě a uleví čelním dutinám. Stačí vám k tomu jen heřmánek, voda a ručník.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...