Heřmánek: pomocník pro krásu

Abyste zapracovala na vašem zdraví i kráse, nemusíte chodit nikam daleko. Pomoc se kolikrát skrývá daleko blíž, než si myslíte. Řeč je o heřmánku pravém, který je sice obecně považován za plevel ve vašem trávníku, ale jeho léčivé a zkrášlovací schopnosti vás určitě překvapí!

Také vás může zajímat ...

Skvělé na něm je to, že ho můžete do sytosti užívat vnitřně, ale také třeba přímo na pokožku, protože se přidává do velkého množství nejrůznějších pleťových vod, mastí a krémů.

Pokud budete například každý večer umývat tvář odvarem z heřmánku, vaše pleť bude nejen čistá, ale také svěží na první pohled. Nechte se inspirovat dalšími tipy, jak heřmánek v domácnosti využít.

Hojivá heřmánková mast

Z příjemně vonící rostlinky použijete hlavně žlutobílé květy. Měli by být spíš čerstvé, ale v nejhorším případě nebudou vadit ani sušené. Ty nechte vzkypět přibližně v 250 g rozpuštěného vepřového sádla.

Léčivou směs nechte odležet přes noc. Druhý den ji znovu zahřejte a přeceďte. Mastičku můžete použít na nejrůznější kožní nedostatky jako jsou jizvy nebo popálená místa od sluníčka. Po létě ji rozhodně nevyhazujte. Využijete ji totiž také na podzim a v zimě třeba na suché lokty a kolena.

Voňavý bylinkový olej

Olej je variantou pro ty, kterým by vadilo sádlo. Jak ho vytvořit? Zalijte několik čerstvých květů heřmánku olivovým olejem a nechtě směs vyluhovat na teplém místě přibližně 14 dní. Pak olej zceďte a uchovávejte nejlépe v chladničce. Přidávat si ho můžete třeba do uklidňující koupele.

I vaše vlasy touží po péči

Jak si vyrobit heřmánkový odvar, který vytvoří z vašich poškozených vlasů neodolatelnou hřívu? Stačí spařit dvě polévkové lžíce asi půl litrem vařící vody, nechat dostatečně vyluhovat a pak opět přecedit. Vlasy odvarem opláchněte hned po umytí šampónem a odvar už z vlasů neoplachujte. Kromě regeneračních účinků budou také krásně vonět.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...