Heřmánková tinktura

Pokud máte možnost nasbírat si čerstvé heřmánkové květy nebo máte doma dostatek sušených, můžete si vyrobit heřmánkovou tinkturu.

Pro její výrobu budete potřebovat 1 velkou hrst květů a dostatečné množství vysokoprocentního alkoholu nebo kozumního lihu. Květy heřmánku vložte do uzavíratelné nádoby a zalijte alkoholem tak, aby byly všechny ponořené. Zašroubujte uzávěr a dejte macerovat na 4 týdny na tmavé místo. Každý den nádobu protřepejte. Po měsíci tekutinu z lahve slijte a můžete užívat po kapkách vnitřně nebo zevně.

Také vás může zajímat ...

Při vnitřním užití 3× denně 10 kapek nebo 1× denně 30 kapek tinktura působí blahodárně na trávicí trakt a tiší bolesti břicha. Také zvyšuje pocení a je dobrá na celkové uklidnění těla a mysli.

Při vnějším užití zase dezinfikuje a působí protizánětlivě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...