Hévíz je zázračné termální jezero

Dovolená pro milovníky teplé vody a jezerních růží, pro cyklisty i gurmány

Znáte tyto termální lázně v Maďarsku? Lidé sem jezdí především za přírodním divem, totiž největším jezerem s termální vodou na světě! Tady se můžete koupat celý rok.

Do těchto lázní s lehce radioaktivní vodou směřují dnes návštěvníci z celé Evropy. Můžete se zde koupat po celý rok, teplota vody dosahuje v létě 38 ˚C a v zimě neklesne pod 22 ˚C. Jako koupelová kúra je voda vhodná pro léčení kloubních onemocnění, revmatických potíží, onemocnění pohybového ústrojí a při gynekologických problémech.

Také vás může zajímat ...

Jezero s termální vodou je zbytkem sopečné činnosti z období pravěku. Příjemné jsou zábaly z bahna, které se sbírá na dně jezera. Na závodní plavání to tady ale rozhodně není, v této vodě totiž můžete zůstat nejdéle půl hodiny a pak se má stejnou dobu odpočívat na břehu a meditovat.

Klidně třeba pozorováním leknínů na hladině.

V městečku to žije

Vybrat si zde můžete z mnoha hotelů s vlastními wellness programy. Němci si toto jezero oblíbili natolik, že si v městě vybudovali vlastní malé letiště.

Uprostřed jezera stojí dřevěný lázeňský dům ve své původní podobě. Krásné lekníny a mlha na hladině dávají místu magické kouzlo. Léčení zde je vynikající nejen pro jeho uzdravující účinky, ale i jako odpočinek, relaxace a prevence před nemocemi.

Malé městečko tohoto jména Hévíz žije z turistiky, proto zde najdete mnoho restaurací, kaváren, cukráren a nočních klubů. Turistickými zajímavostmi jsou blízký zámek Festetics, zřícenina hradu Sümeg a hrad Szigliget.

Po večerní procházce vám jistě sedne sklenka dobrého vína z této vinařské oblasti. Chcete-li si užívat vodní sporty, vyrazte k Balatonu, který je vzdálený jen 7 km. Tady si užijete všech vodních radovánek plnými doušky.

Kolem jezera vede cyklostezka, která měří 200 km. Když se vám nebude chtít objíždět celé jezero, nasedněte na kolo a vyrazte aspoň do městečka Keszthely.

Za sportem k Balatonu

Cestou se můžete zastavit na špičkově vybavené pláži v Gyenesdiás.

Když už budete v Keszthely, musíte určitě navštívit zdejší barokní zámek, ve kterém se nachází muzeum kočárů a nádherná stará knihovna. Najdete tu i muzeum hraček, populární zejména u dětí. Vše se dočtete na www.heviz.hu/cz.

Náš tip! Polévka halászlé a bílé víno

Co se týče jídla, je v Maďarsku z čeho vybírat, počínaje známými langoši a konče různě upravenými rybami. Naprostý vrchol je rybí polévka halászlé. Skvělou si dáte v typické maďarské csárdě v Keszthely, kde vám k tomu zahrají muzikanti typický maďarský čardáš.

Jako drink ochutnejte skvělé víno Cserszegi Füszeres.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...