Hladovka neznamená štíhlou postavu

Každý výživový poradce varuje před největším mýtem při hubnutí: Nikdy byste neměla mít pocit hladu! Většina lidí si totiž myslí, že zhubne jedině, když přestane jíst nebo jídlo zařadí až na druhou kolej.

Je to jedna z největších chyb, které se můžou dámy dopustit, a která k vysněné postavě většinou nevede. Naopak si můžete hladověním přivodit další nepříjemné obtíže a zadělat si tak na nenávratné poškození například vlasů, zubů, pokožky, nehtů, ale i spousty vnitřních orgánů.

Také vás může zajímat ...

Hladovění nic neřeší

Možná sice shodíte pár kilogramů, jenže to nebudou tuky! Ty se neshazují hladověním, ale pohybem. Hladovkou si pouze vyčistíte tělo, ale ani k očistě se nedoporučuje trpět bez jídla. Tělo totiž potřebuje živiny, minerály a další vitaminy, které mu dodávají energii. Většina lidí, kteří se zřeknou jídla, trpí špatnou náladou, depresemi a jsou bez veškeré energie a síly.

Navíc vám hrozí, že se po celodenním strádání bez jídla večer dostanete k ledničce a sníte vše, na co přijdete. A to je při hubnutí snad nejhorší možná věc, kterou můžete udělat.

Netrapte své tělo hladem, jen si dobře rozmyslete, co budete jíst.

Zdravý příjem jídla představuje 5 000 KJ denně, tedy zhruba 1200 kcal. Jde o hrubý odhad, protože každá osoba má jiné spalování, proto si někdo může dovolit více a někdo by měl naopak trochu ubrat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...