Hlíva ústřičná omlazuje, léčí a chutná

Navíc je nenáročná, můžeme si ji pěstovat sami. Sadbu pořídíte snadno v obchodě a pak jí naočkujte pařez nebo vhodný dřevěný špalek.

Věděli jste, že hlíva ústřičná je houba pozdního podzimu, na kterou můžete vyrazit třeba i o Vánocích? Roste v bohatých trsech, takže pokud ji najdete, máte postaráno o večeři pro celou rodinu. A navíc si ji můžete usušit a rozdrtit, a vzniklý prášek užívat jako skvělý přírodní prostředek na snížení cholesterolu.

Také vás může zajímat ...

Hlívě se přisuzují protizánětlivé, protivirové a protirakovinné účinky. Hlíva ústřičná byla a je považována za zázrak a elixír mládí. V 70. letech minulého století byla dokonce tato houba zkoumána i vědecky a zájem o ni začal prudce narůstat. Aktuálně je hlíva ústřičná doporučována jako doplněk stravy, který je prevencí a lékem mnoha onemocnění.

Posilujte imunitu

Hlíva ústřičná se výrazně zasazuje o posílení imunity a celkové kondice, mimo to chrání před nejrozšířenějšími civilizačními chorobami, protože příznivě ovlivňuje stav cévního systému a hladinu cholesterolu v krvi. Tato zázračná houba je tedy velmi doporučovaná jako prevence proti civilizačním chorobám. Jaké obtíže může hlíva ústřičná vyřešit?

Užívejte ji na oslabenou imunitu, potíže s trávením, potíže s cévami a cévním systémem, cukrovku, alergie, detoxikace, rakovinu, kožní onemocnění a regenerace pooperačních a poúrazových stavů.

Skvělé v kuchyni

Tato zázračná houba je zároveň chuťově výborná, díky ní se i z obyčejného pokrmu stane gurmánský zážitek. Má jemnou chuť a příjemné houbové aroma. Hlíva ústřičná tak může být využita do omáček či polévek, ale i zcela samostatně. Lze ji vařit, smažit, péct, zapékat. Může být předkrmem i hlavním chodem, fantazii se rozhodně meze nekladou.

Pokud vás hlíva ústřičná zaujala, pak určitě některé recepty vyzkoušejte.

Nejenže si pochutnáte, ale dodáte svému tělu zdraví prospěšné látky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama