Hlíva ústřičná? Vypne pleť, zažene depresi!

Náš organismus je neustále vystaven nepříjemným okolním vlivům, jako jsou stres nebo různé bakterie a viry. A když se k tomu všemu připojí ještě podzim, strava bez dostatku vitaminů, málo spánku a pohybu, tělo vysílá signály a volá o pomoc. Látky obsažené v hlívě ústřičné jsou velmi účinné pro zdravou a krásnou pleť.

Podporují tvorbu kolagenu v pokožce, což vede k její větší pružnosti, omlazení a eliminaci tvorby vrásek. Je účinná i v boji s atopickým ekzémem nebo alergiemi a v neposlední řadě zpevňuje přírodní cestou žilní stěny. Betaglukan obsažený v hlívě ústřičné může být spásou pro ženy, které trápí gynekologické potíže.

Také vás může zajímat ...

Některé mohou vznikat jako důsledek vrozené nedostatečné imunity, což napraví právě betaglukan, který imunitu posiluje.

Ženské téma

Má také zásadní vliv při zánětech, ovlivňuje mykózy, projevy onemocnění HPV, upravuje menstruační cyklus, zmírňuje premenstruační syndrom, dokonce se některým pacientkám po užívání betaglukanu zmírní potíže s výskytem myomů. Největší množství beta glukanu najdete u hlívy v jejích nožkách, které obvykle v kuchyni nezpracováváme, protože jsou oproti jiným částem houby tuhé.

Dejte jim proto šanci v kuchyni a najděte pro ně uplatnění.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...