Hned v první filmové roli se v šestnácti letech musela svléknout do naha!

Svatbu se jí podařilo před novináři utajit, na svatební hostinu už ale přijeli!

Herečka a také autorka kuchařek Markéta Hrubešová (46) prožívala úspěšnou kariéru už od svého dospívání. Také v manželství se jí dařilo, dokud si sama nenašla nového přítele.

Jako malá chtěla být Markéta Hrubešová (46) nejprve tanečnicí. „Chodila jsem na balet, ale pak jsem zjistila, že balet není to, co bych chtěla v životě dělat,“ konstatovala. „Navíc jsem odmalinka hodně přednášela, organizovala školní divadla a bavilo mě dělat pořád nějaké srandy, takže jsem potom zkusila konzervatoř a ono to vyšlo.

Také vás může zajímat ...

Od mala jsem bavila společnost, a tak nějak v tom pokračuji.“

V mládí se stala skutečným erotickým symbolem.

Těžce vydělaná stokoruna

Za hereckým snem si šla Markéta už v dětství. Byla členkou pověstného Dismanova rozhlasového souboru. V šesti letech dostala i první roli v televizi, ovšem na tu moc ráda nevzpomíná. Jako zlobivá holčička tam totiž dostala na zadek a celá scéna se musela točit hned několikrát. Dodnes to považuje za opravdu těžce vydělaných sto korun československých.

Markétě doma dovolili rodiče natáčet, ovšem pod jednou podmínkou: musí mít splněné všechny školní povinnosti. Dostala tak dobrou školu do života. „Vím, že když se musím něco naučit nebo musím něco napsat, tak to neodkládám,“ přiznala. Po účinkování v televizních pořadech získala první velkou filmovou roli. Vyžadovala od ní ale určitou oběť, vzhledem k jejímu věku hodně odvážnou.

Není moc dívek, které by se v šestnácti letech dokázaly předvádět před zraky veřejnosti tak, jak je příroda stvořila. V romantickém válečném snímku režiséra Karla Kachyni (+79) Oznamuje se láskám vašim se Markéta musela úplně svléknout. Ukázalo se, že to pro ni naštěstí není až tak velký problém.

Později se obnažila znovu v dalších rolích – také filmy Sedím na konári a je mi dobře nebo Golet v údolí potěšily oko mnohého mužského diváka. A nezůstalo jen u filmů, Markéta se dokonce v polovině 90. letech nechala nafotit do pánského magazínu Playboy.

Vybrala si k tomu exotické prostředí Seychel.

Věděla, že chce mít dítě právě s ním!

V době, kdy poprvé potkala muže svého života, fotografa Davida Krause (50), byla zadaná – on ostatně také. Přesto jeden druhému utkvěli v paměti. Když pak došlo k dalšímu setkání po pěti letech, jiskra stále ještě hořela. Tehdy už byli oba volní a vztahu nic nebránilo. „Chytli jsme se napodruhé a už se nepustili,“ vzpomínala Markéta.

„Co se má stát, to se prostě stane.“ Půvabné herečce stačily pouhé dva týdny po boku Davida k tomu, aby věděla, že tenhle chlap se stane otcem jejího dítěte. Viděla v něm pro budoucího syna nebo dceru perfektního otce. Navíc i pro ni samotnou měl obrovské charisma. Obdivovala, jak si dokáže se vším poradit a nic ho nerozhodí.

Nehroutil se kvůli maličkostem a vždycky měl jasno v tom, co dělá. Která žena by se takovému ideálu bránila? Dcerka Christel Lily (13) přišla na svět ještě předtím, než si Markéta Davida vzala. Markétě se podařilo to, o čem mnohé těhotné ženy jenom sní: nepřibrala tolik kilogramů, aby potom měla problém je shodit. Po porodu měla jen čtyři kila navíc.

A protože pilně cvičila a denně chodila na procházky s malou v kočárku, dokázala se i těchto nadbytečných kil rychle zbavit.

Stále jsou manželé, ale nežijí spolu.

Svatební noc nedopadla podle tradic

Se svatbou si dala Markéta na čas. Došlo k ní až rok a půl po porodu dcerky v roce 2007. Malá Christel už běhala, takže mohla jít za družičku. Obřad proběhl v utajení před novináři. Markéta se bála hlavně pokažených fotek nebo atmosféry, kdy se kvůli správnému vyznění snímku musí několikrát opakovat první polibek. Svatba se konala v malé vesničce Loučeň ve středních Čechách.

Herečka a její nastávající pojali některé věci tradičně, včetně toho, že si na sebe Markéta oblékla jednu věc starou, jednu novou, jednu půjčenou a jednu modrou. Nedošlo ovšem na rozbíjení talířů nebo navlékání ženicha do chomoutu. „Pojali jsme to spíš jako party, na terase zámečku s výhledem byl raut, na zahradě byly postavené stany, bylo to uvolněné, milé.

Kdo měl chuť, šel si zatancovat, kdo neměl, prošel se parkem,“ popisovala nevěsta. A upřímně se zmínila i o svatební noci, tedy spíš o tom, že se jaksi nekonala. „Seděla jsem do tří do rána, David ještě o hodinu déle,“ prozradila. „Schválně bych nechala udělat průzkum, komu se podařila svatební noc.

Každý, s kým jsem si povídala, to měl podobné jako u nás.“

Pivní kuchařka rozbourala manželství

Často se stává, že ve vztahu dojde po jeho oficiálním potvrzení ke změnám, které nejsou vždy příjemné, ale na nic takového si naštěstí Markéta nemohla stěžovat. Stále svého manžela chválila. Prohlašovala, že Davidova osobnost je pro ni tím největším afrodisiakem. Ne že by nedocházelo k žádným sporům, ale v takové chvíli Markéta většinou moudře vycouvala z bojiště.

Nic ale netrvá věčně a tak se nakonec začal rozpadat i tento nadějný vztah. David se jako fotograf často dostal k jiným krásným ženám a šuškalo se, že ne vždy zůstalo jen u focení. Byla to ovšem Markéta, kdo si našel jiného partnera. S pivovarníkem Petrem Syslem se herečka seznámila v rámci svého druhého „povolání“ – od jisté doby se totiž úspěšně věnuje psaní kuchařek.

Tahle práce jí přivedla k jednomu pivovaru, kde Petr dělal obchodního šéfa. Tajně spolu začali chodit v roce 2014, ale už o rok později Markéta nového přítele ukázala na veřejnosti. Stalo se tak právě při křtu její kuchařky. Petra pak přestala skrývat i před svoji dcerkou. A co na to David? Tvářil se, jako by se nic nedělo a bral všechno s klidem jako džentlmen.

Na zvídavé otázky novinářů Markéta odpovídala, že rozvod není na pořadu dne.

Aniž by ale ještě oficiálně přestala být vdaná, stihla se dokonce s Petrem zasnoubit!

První film z ní hned udělal hvězdu.

Herečkou naštěstí dcera být nechce!

Čím se stane její dcera, to ještě Markéta neví, ale jednu jistotu nejspíš má: ve stopách slavné maminky se nevydá. Jednou jí totiž vzala na natáčení a to se ukázalo být rozhodujícím faktorem. Jednalo se o film Poslední cyklista. Christel se tam typově hodila právě do role dcery postavy, kterou hrála Markéta.

„Rozhodně jsem ji nechtěla nikam tlačit, ale už bylo roztočeno a potřebovali tu roli obsadit,“ vysvětlovala herečka. Dcerka se tedy zúčastnila kamerových zkoušek, které dopadly úspěšně. Jednalo se o pouhou jednu větu a jeden natáčecí den. I to ale bylo pro holčičku utrpení. „Pořád se někde na něco čeká, věčně se něco opakuje,“ uvedla Markéta.

„Večer mi řekla: Maminko, tak herečkou rozhodně být nechci.“ Kupodivu se Markétě celkem ulevilo. „Bylo to nakonec přínosné, protože díky tomu nemá o herectví zidealizovaný obrázek,“ ocenila. „I tak si spousta lidí myslí, že v devět ráno přijdeme na plac, dáme si sklenku šampaňského, natočíme jeden obraz a jdeme domů a pak za to dostaneme padesát tisíc.

“ Skutečnost ovšem bývá taková, že se často natáčí už od čtyř od rána, pak následuje zkouška v divadle, po ní další natáčení a večer nějaké vystoupení.

Markéta proto bude ráda, když si dcera vybere jiné povolání.

Zahrála si i v komedii Andělské oči.

Bezohledný lyžař jí v osmi letech nepříjemně poranil!

Nejlepší zážitky z dětství má oblíbená herečka z prázdnin u babičky v Kroměříži. Jezdila tam pravidelně v létě o prázdninách společně se sestrou, sestřenicí a bratrancem. Babička to s dětmi uměla a zvládla čtyři malé neposedy vždy bez zvýšení hlasu. Nejhorší vzpomínkou je pak úraz na lyžích, když jí bylo osm let. Přesněji řečeno se to stalo na vleku, kterým jela nahoru do kopce.

Uprostřed se pokusil nasednout nějaký kluk, který jí svojí bezohledností prolomil meniskus!

Jinak na mládí vzpomíná většinou v dobrém.

Na vlastní oči mohla malou chvíli mluvit s Delonem!

Jednou z mnoha dovedností, kterými se Markéta Hrubešová může pochlubit, je i znalost francouzského jazyka. Díky ní se mohla v roce 1998 setkat s takovou superhvězdou, jakou je Alain Delon (83). Ten tehdy přijel do Prahy uvést svůj nový film Poloviční šance. „Z produkce hledali herečku, která umí francouzsky a tak jsem moderovala premiéru a následnou párty,“ vzpomínala Markéta.

Delon na ni zapůsobil jako šaramantní muž, ale v soukromí měli čas prohodit spolu pouze tři věty.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...