Hojivá aloe vera

Kromě léčitelství je hojně používaná do kosmetických produktů. Jaké jsou její účinky a jak ji můžete využívat? Aloe vera je rostlina, která volně roste především v sušších a teplejších oblastech.

Sběr rostliny

Také vás může zajímat ...

Z rostliny se získává latex a gel. Latex je žlutá tekutina, ta je obsažena na rozhraní listu a dužiny. Gel je čirý, má konzistenci slizu a nachází se v listech.

Léčba popálenin

Gel z aloe vera je známý pro své účinky na popálenou pokožku. Látky obsažené v aloi vera podporují rychlejší hojen ran, navíc působí protizánětlivě. Užívá se také k léčbě ekzémů a kožních problémů.

Vypěstujte si

Aloe vera můžete pěstovat i doma. Rostliny jsou běžně dostupné a při správné péči i rychle rostou. Navíc má aloe vera dekorativní funkci. Umístěte ji na slunné místo a pozor si dejte na zalévání, nemá ráda příliš vlhkou půdu.

Domácí použití

Doma můžete gel z aloe vera použít na drobné oděrky či popáleniny, ale také na léčbu oparů nebo v případě nepříjemného poštípání hmyzem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...