Hojivá třezalka

Třezalka má uklidňující a dezinfekční účinky, a tak se hodí zejména k ošetření drobných poranění, poštípání hmyzem, ekzémů, zánětů pokožky, lupénky, ale i k urychlení hojení drobných ran a jizev.

Výborným pomocníkem je i v případě popálené kůže nebo na opary. Třezalkový olej nikdy nepoužívejte v případech, kdy se vystavujete silnému slunečnímu záření. Tato bylinka mnohdy spouští takzvanou fotosenzibilizaci, která způsobuje alergie.

Také vás může zajímat ...

Co budete potřebovat?

Nasbírejte si kvetoucí nať třezalky tečkované, v letních měsících ji snadno najdete v okolí řek a potoků. Pak si připravte jednodruhový rostlinný olej, například slunečnicový či olivový, a nakonec nádobu na uchování oleje.

Snadný postup

Sušenou nebo čerstvou třezalku napěchujte až po okraj čisté průhledné láhve a zalijte ji olejem tak, aby byla bylinka do oleje úplně ponořená. Láhev zašroubujte víčkem a na dva celé týdny ji postavte na teplé místo, nejlépe na slunce.

Olej by měl pomalu získávat červenou barvu. Po uplynutí stanovené doby jej přeceďte přes síto nebo plátno a přelijte ho do tmavé lahve. Uchovávejte v chladu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...