Holka z Moravy se vydala do světa

Krásu dostala od sudiček do vínku, což je pro holky z Moravy typické. Česká miss 2008 Eliška Bučková v soutěži Miss Universe vybojovala velmi pěkné jedenácté místo, přičemž soutěžících bylo osmdesát.

Mnohé z nich měly vyoperované spodní páry žeber, chirurgicky upravený obličej či podstoupily liposukci. O těchto procedurách neměla tehdy devatenáctiletá Eliška ani ponětí. Pláč na krajíčku Po celou dobu měsíc trvající soutěže se jí tolik stýskalo po rodině, má tři sestry a bratra, že obden plakala do polštáře.

Také vás může zajímat ...

„A dokonce jsem jednou brečela i na večeři, pak se rozplakala Slovenka a potom i Belgičanka,“ vzpomíná dívka ze vzorné rodiny. Prožila po boku milujících rodičů dětství snů, přesto si pamatuje na cosi, co ji silně znepokojovalo. „Odmalička jsem si myslela, že jsem adoptovaná, protože jsem měla jako jediná světlé, kudrnaté vlasy,“ vzpomíná česká miss 2008.

Starší sestra Štěpánka byla totiž po rodičích černovláska s vlasy jako hřebíky. „Trochu jsem šilhala a pořád se u našich ujišťovala, jestli mě mají rádi. Přitom nás rodiče milovali a s maminkou máme extrémně nádherný vztah,“ vypráví Eliška.

Vítězství v soutěži krásy jí změnilo život daleko víc, než si původně myslela.

Málem se utopila

Bezelstné děvče z Moravy se vydalo do velkého světa – to se nemohlo obejít bez šrámů.Byla sotva plnoletá, coby královně krásy ji navlékl šerpu sám Alain Delon (83), ale netušila, že mezi katolickým gymnáziem a světem modelingu a showbyznysu je propast. Během čtyř dní absolvovala pět natáčení televizních pořadů a zvyk odpovídat na otázky přímo a od srdce jí ublížil.

Za upřímnost se jí média dost často bohužel odvděčila posměchem. „Vím, že když je přede mnou náročná cesta, tak žádná zkratka nefunguje, byť možná vypadá jednoduše. Ta delší a složitější cesta je ta pravá,“ říká s odstupem času moudře. Tehdy ji hodili do vody a ona se málem utopila.

Muži jí leželi u nohou, zvali ji na večírky a večeře do luxusních podniků, ale v důsledku velkorysých hostin přibrala. V novinách jako by se nepsalo o ničem jiném, či spíš ona měla pocit, že se tam o ničem jiném nepíše. Řekla si, že nezbývá než s nadměrnými kilogramy zatočit, a to co nejrychleji. Přestala jíst. Hladověla.

Při výšce sto osmdesát centimetrů zhubla ze svých osmašedesáti kilogramů na čtyřicet devět. Pravda, dosáhla vysněné velikosti třicet čtyři, ale štěstí se nedostavilo. Naopak, přišly vážné zdravotní problémy. Půvabná Moravanka si vzhledem ke svému mládí neuvědomovala, že tohle nemusí skončit dobře. Byla tak unavená, že už odpoledne usínala. Neměla žádnou energii.

Anorektické problémy ani nedostatek sebevědomí si nepřipouštěla, únavu zapírala, a když nemusela, nechodila ani do společnosti.

Nedokázala jí pomoci ani rodina, ani kamarádka.

Přiznala se

Novinářům přísahala, že se cítí skvěle, hubená si nepřipadá a normálně jí. Na společenských akcích se nechávala fotografovat s talíři plnými sladkostí, kterých se ani nedotkla. Mívala pocit, že hlady omdlí. „O mé anorexii nevěděl nikdo,“ veřejně prohlásila v roce 2013. „Všichni to tak nějak tušili, ale nevěděla jsem to hlavně ani já,“ přiznala.

„Teď mám výživového poradce, trenéra a jsem spokojená. “ Nejvíc ze všeho potřebovala psychologa, ale o něm nebyla řeč. Z nejhoršího se půvabná Eliška zjevně dostala, ale její hmotnost stále kolísá. Jakmile se jí nedaří, nebo se potýká s dlouhodobým stresem, hned je nějaké to kilo dole a ona zas připomíná věšáček na šaty.

Což lze říct i o poslední době, protože svůdné brunetce se v lásce nedaří.

Jako zakletá

S přítelem, se kterým chodila v době, kdy vyhrála soutěž krásy, se záhy rozešla, a další vztahy zkrachovaly, ať už šlo o známost s Jakubem Malinou (32), Václavem Noidem Bártou (39) či Jakubem Vágnerem (37). Zejména ten posledně jmenovaný vypadal, že je do Elišky opravdu moc zamilovaný. Rozešli se. On chtěl dál v klidu rybařit, ona se chtěla vdávat.

A tak je tmavovláska, toužící vybudovat šťastnou rodinu, nezadaná. Najde se konečně rytíř, který by vysvobodil krásnou princeznu ze zakletí?

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...