Hollywoodský drsňák Samuel L.Jackson má jedno z nejpevnějších manželství!

Byl těžce závislý na drogách, ale žena ho přemluvila, ať se jde léčit.

Latanya se kvůli němu vzdala kariéry.

Tvář Samuela L. Jacksona (68) známe z desítek filmů. Sympatický představitel tvrdých mužů se může v soukromí pochlubit dlouhým vztahem: jeho manželství s Latanyou Richardson (67) trvá už 36 let!

Slavný americký herec Samuel L. Jackson měl dost smutné dětství. Svého otce viděl za celý život pouze dvakrát. Když mu byl jeden rok, matka ho odvezla z rodného Washingtonu do malého městečka, kde žili její rodiče a těm ho svěřila. Během dalších devíti let jí vídal jen málokdy.

Chytrý nebo bohatý?

To, že vyrůstal u prarodičů, nakonec ovlivnilo jeho život. Bydlela tam i teta, která vyučovala jevištní projev. Právě ona prý může za to, čím se stal. Teta mu pomohla i odstranit koktavost, kterou trpěl. Samuel vyrůstal v bídě, v domě nebyla ani voda a sprchoval se prý jen tehdy, když pršelo. Stýkal se jen s dalšími dětmi tmavé pleti a setkával se s projevy rasismu od bílých.

Také vás může zajímat ...

Přes svůj chudý původ se dostal na univerzitu, kde studoval herectví. Ještě předtím, než se stal velkou filmovou hvězdou, musel se život všelijak; jestlipak si hosté newyorského hotelu Plaza vzpomenou, jak jim v uniformě vrátného otevíral dveře? Právě na vysoké škole poznal i svoji budoucí ženu, pozdější herečku a producentku Latanyu Richardson.

Chodili spolu delší dobu, několikrát se rozešli a v té době měli jiné partnery. Pak si Latanya řekla, že přišel čas se provdat. „Chtěla jsem si vzít buď boháče nebo chytrého kluka,“ uvedla.

“A vzala jsem si chytrého kluka.“

V roli, která ho proslavila.
V roli, která ho proslavila.

Našly ho v bezvědomí na podlaze!

Pro manželskou dvojici nebylo snadné vyladit svoje povahy. Zatímco Latanya je vášnivá, spontánní a otevřená, Samuel působil chladně. Když mu například zatelefonovala do studia, kde natáčel a zeptala se, jestli mu chybí, odpověděl, že ne. Naštěstí se ale herec začal měnit. Narodila se jim dcera Zoe (34), která je dnes úspěšnou nezávislou producentkou – a zůstala jejich jediným potomkem.

Latanya se naopak své kariéry vzdala ve prospěch rodiny. Vždy se ale naplno vyjadřovala k hereckým výkonům svého muže, i když se mu to často nelíbilo. Během jejich vztahu ale musela vyřešit ještě jeden závažný problém: manželovu drogovou závislost. Samuel byl totiž těžce závislý nejprve na heroinu, který později vyměnil za kokain. Jeho rodina tím velmi trpěla.

Vrcholem bylo, když ho Latanya s dcerou našly ležet doma v bezvědomí na podlaze poté, co přišel z něčí rozlučky se svobodou. Přesvědčily pak Samuela, aby se šel léčit. To se mu podařilo. Dva týdny poté, co skončil s léčbou, dostal přelomovou roli: ironií osudu chlápka, který je na drogách. Od té doby to už šlo s jeho kariérou jen nahoru.

Přišel slavný film Pulp Fiction-Historky z podsvětí a ten mu zajistil v dějinách kinematografie nesmrtelnost. Samuel dál točí jeden film za druhým, vydělává v Hollywoodu opravdu hodně velké peníze – a navíc má jedno z nejpevnějších manželství ve filmovém světě!

Kdo z jeho kolegů se tím může pochlubit?

Tělesnou lásku poznal na začátku puberty!

V rozhovoru pro magazín Playboy se Samuel L.Jackson svěřil, jak to bylo s jeho prvními milostnými hrátkami. Došlo k tomu prý jednoho léta, které trávil u příbuzných na farmě. Nedaleko odtud bydlela rodina, která měla samé dcery. Samuel a jeho kamarádi se s nimi chodili koupat do zátoky, a bez plavek.„Myslím, že dvě z těch dívek měly čtrnáct nebo patnáct, a tehdy se to stalo.

Ty holky se o mě zajímaly a hotovo,“ prozradil.

Co šokuje, to je ovšem jeho tehdejší věk: nebylo mu prý ještě ani jedenáct let!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...