Horečka – srážet nebo nechat?

Nejběžnější příčinou zvýšené teploty jsou virové nebo bakteriální infekce. Také se s nimi v téhle době často potýkáte? Poradíme vám, co s tím…

Naše tělo se za pomoci zvýšené teploty brání napadení choroboplodným zárodkem. Zda horečku léčit či ne, zůstává nekonečným sporem mezi lékaři. Ale vzhledem k tomu, že horečnaté onemocnění doprovází pocení, bolesti hlavy, sucho v ústech, únava a spavost, je vhodné ji alespoň trochu srážet, a tím si významně ulevit.

Je studená sprcha vhodná?

Pokud máte nepříjemný pocit z horkosti a pocení, potom vám pomůže vlažná koupel. Studenou sprchu raději nezkoušejte, zchladí tělo příliš prudce a můžete dostat třesavku. Nejvhodnější je kombinovat koupele s léky na snížení teploty, a to následovně.

Také vás může zajímat ...

V poledne vezměte lék na snížení teploty, asi ve dvě odpoledne si dejte vlažnou koupel, ve čtyři odpoledne vezměte zase prášek a v šest večer opět další koupel.

Nezapomínejte na tekutiny!

Při horečce je velmi důležité doplňovat tekutiny. Pokud je horečka provázena pocením a nedostatkem tekutin, hrozí dehydratace. Když máte vysokou teplotu, vypijte denně až osm sklenic vody, čaje nebo zředěné ovocné šťávy obsahující vitamín C, který je při horečce velmi důležitý. Podporuje obranné reakce těla.

Tudíž se snažte také konzumovat jablka, jahody, pomeranče, kiwi atd.

Kdy k lékaři?

Když horečka nad 39 °C trvá déle než jeden den a přes 40° C déle než čtyři hodiny. Když je horečka provázena vyrážkou, zvracením, průjmem, bolestmi při močení, dýchacími obtížemi, zmateností nebo apatií. Když trpíte jiným onemocněním, například diabetem, nemocí srdce nebo plic..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...