Hubněte po vánočním přejídání se syrovátkou

Díky velké schopnosti podporovat hubnutí je u žen populární. Je úžasná v tom, že dokáže správně tvarovat postavu. Kde je málo svalů, tam naopak naberete.

Tato součást sraženého mléka tedy zároveň přispívá při nabírání svalů.Správně nám „tvaruje postavu“. Kromě toho pomáhá po průjmech, při poruchách jater a ledvin. Syrovátku si dnes běžně koupíte v obchodech, a to i v sušené podobě.

Také vás může zajímat ...

Ve Švýcarsku dokonce existují syrovátkové lázně a syrovátkové koupele patří k účinným způsobům, jak zmírňovat projevy ekzému a dalších kožních onemocnění.

. Přátelští mikrobi

Syrovátka obsahuje trochu bílkovin, zbytky laktózy, něco kyseliny mléčné a vitamíny a minerály v nevalném množství. To, co nás na ní zajímá, jsou živé organismy – aktivní lactobacili! Syrovátku lze vytáhnout z každého kysaného mléčného výrobku, který neprošel tepelnou úpravou, konzervací, je bez modifikovaných škrobů, cukrů a stabilizátorů.To bývá bílý jogurt, podmáslí, kefír, acidofilní mléko.

Nejvhodnější je kefír.

Ten obsahuje desítky kolonií různých kultur, a tak je pro něj kysat věci nejsnazší. Ostatní výrobky obsahují kultury již specifikované.A ty brání množení ostatních. Umíte ji vyrobit? Kefír nechte dozrát do takové kyselosti, kdy se začne syrovátka sama oddělovat od sražené bílkoviny.

Nekovový cedník vyložte něčím, přes co budete kefír cedit – vhodná je gáza, látkový kapesník, staré prostěradlo nebo látková plena.Nalijte kefír do cedníku a nechte vykapat. Kefír jde celkem rychle, ale na vykapání jogurtu přes prostěradlo to chce celou noc. Čím déle to bude kapat při pokojové teplotě, tím víc se kultury pomnoží. V plátně vám zbude mazlavá sýřenina.V misce máte syrovátku.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama