Hvězda Novy ulovila zajíce. Uteče jako ti ostatní, anebo ne?

Současný přítel Michal Smečka.

Dětství krásné blondýnky, která se narodila v Praze, poznamenalo děsivé tajemství. Její skutečný otec, o němž úspěšná moderátorka naší nejsledovanější televize zásadně nemluví, zemřel, když byla Lucie ještě malá holčička.

Biologickým otcem totiž není Ladislav Borhy (62), který ji vychoval. Plavovláska je dcerou tajemného sólisty baletu někdejší Československé televize, který před mnoha lety zemřel na následky autonehody.

Také vás může zajímat ...

Možná ho někteří pamětníci obdivovali v pořadu Televarieté, v němž často tančíval, stejně jako v Hudebním divadle v Karlíně. Vyhledávaný umělec narazil v plné rychlosti autem do zdi, nezemřel na místě, ale až po týdnu v nemocnici.

Jaké myšlenky mu vířily hlavou, když sešlápl pedál plynu až k podlaze a řítil se Pernerovou ulicí proti zdi? To už se nikdo nikdy nedozví. Podle zasvěcených se nejednalo o první pokus o sebevraždu.

Proč zoufalého muže nezastavil ani fakt, že má doma manželku a nádhernou dceru? Těžko říct, po tolika letech. Podle důvěryhodných známých trpěl depresemi, které patrně nijak neléčil, a tak jim nakonec podlehl. „Měl dokonce v autě provaz se smyčkou.

To kdyby nakonec náhodou nedostal odvahu rozjet auto proti zdi,“ zní šokující vyjádření lidí, kteří tanečníka znali. Skoncovat se životem bylo jeho pevné rozhodnutí. „Byla jsem malá, na tatínka se moc nepamatuju,“ – nic víc vám moderátorka, když se jí zeptáte, neřekne, leda snad to, že vlohy pro tanec zřejmě zdědila po něm. A tak nad smrtí vyhledávaného tanečníka visí už navždy otazník.

Proč byl úspěšný umělec a tatínek maličké dcerky natolik odhodlaný opustit tento svět? Dívenku to nepochybně poznamenalo. Zoufale se upnula na maminku, ty dvě spolu mají čítankový vztah. „Pro mě je to nejlepší člověk na světě,“ rozplývá se. „Je mi nejlepší kamarádkou a dětem fantastickou babičkou ve všech ohledech, nedám na ni dopustit.

Stále je podnikavá a odvážně přijímá různé životní výzvy.“ Zdůrazňuje, že vypadají spíš jako mladší a starší sestra než jako dcera s matkou. „Ona je jediný člověk, kterému můžu stoprocentně věřit. Protože je to máma a mámy to s vámi vždycky myslí dobře.

I když třeba řekne něco, co se mi nelíbí, nakonec stejně zjistím, že měla pravdu,“ říká Lucie.

Po absolvování neratovického gymnázia měla v úmyslu studovat na vysoké škole obor sociální práce, nebyla však přijata. Zato ji vzali na Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Do televize Nova nastoupila v roce 1997 coby asistentka zpravodajství, od roku 1999 moderuje hlavní zpravodajskou relaci po boku kolegy Reynoldse Korantenga (46).

Zdánlivě má na růžích ustláno, ale stejně jako všechno, i tahle mince má dvě strany. „Žiju vlastně dva životy, jeden je ten můj skutečný, který si velmi chráním, a druhý ten, který líčí v bulváru, kde je úplně jiná Lucka,“ konstatuje. „Když si o ní přečtu, říkám si, že to je někdo jiný, protože se to vůbec nepotkává s realitou.

Byly časy, kdy jsem se tím hodně zabývala a trápilo mě to, protože určitá část lidí si o vás podle toho, co si přečte, udělá obrázek. Soudy u nás ale zatím bohužel v těchto případech moc nefungují, takže jsem našla jediný recept – házím to za hlavu.“

Soukromý život ovšem házet za hlavu nemůže, a její vztahy s muži se hroutí jeden za druhým. Důvody jakživa nezveřejnila. Je to tím, že nezvládli život po boku mediálně známé osobnosti? Anebo je Lucie příliš dominantní, jak někteří šeptají, a jejím partnerům se nelíbí poslouchat rozkazy přísné velitelky?

Navenek tak blondýnka nepůsobí, zaměstnanci Novy dobře ví, že se chová vždy příkladně slušně, když ji v budově potkáte, usmívá se a pozdraví i na dálku. Její okolí se shoduje na tom, že je milá, chápavá a skromná, popularita ji nezměnila. Škoda tedy, že to neoceňují i její partneři.

Prvním vážným vztahem byl ten s řeckým hoteliérem Niko Papadakisem (41), s nímž má Lucie syna Lucase (11). V tomto případě si blondýnka chránila soukromí snad až křečovitě.

Hovořila o tom, že vrkají jako holoubci, zatímco ptáček jí uletěl zpět do teplých krajin. „Beru věci, jak přicházejí,“ ujišťuje Lucie. „Nikdy jsem ničeho nelitovala. A věřím, že všechno, co se v životě stane, má nějaký důvod a smysl. Tak proč se trápit.“

Dcera Linda (6) se narodila z další velké lásky, tentokrát ke kolegovi, sportovnímu redaktorovi Michalu Hrdličkovi (31). Lucie byla tak zamilovaná, až to bralo dech, zaměstnanci Novy dodnes vzpomínají, jak se báli chodit zadním vchodem, protože v těchto místech se zpravidla líbali Borhyová s Hrdličkou.

To byl ale v té době lehkomyslný mladíček, a tak po krátké době starší zamilované ženě utekl, před rodinným životem dal přednost veselým večírkům v noční Praze. Zkrátka vypadá to, že kráska má sklon vybírat si nevhodné partnery, řecký hoteliér ani český, o dost mladší dobrodruh bohužel nedokázali vytvořit spokojenou rodinu, o níž moderátorka sní.

Dokáže to další Luciina vážná známost, interesantně rozcuchaný brněnský právník Michal Smečka? To je zajímavá otázka. Lucie si celkem pochopitelně zamkla ústa na klíček, a tak se veřejnost o novém nápadníkovi dověděla dost pozdě.

Moderátorka o něm několik let zatvrzele nemluvila, nejspíš se bála, že to vyvolá nepříjemné reakce – neboť charismatický chlapík s delšími vlasy je opět výrazně mladší. Ale to se dalo čekat. Dobře že má seriózní povolání, protože další snědý exotický podnikatel anebo volnomyšlenkář z branže, to by nebyla rozumná volba.

Právník se po Luciině boku na veřejnosti poprvé objevil v roce 2016 na oslavě narozenin Hany Zagorové (74). Byl to šok. Novináři horečně pátrali a spekulovali, kdo brunet je a jak se jmenuje. Lucie podle očekávání sdělila, že se jedná o jednoho z jejích manažerů, zároveň se kupodivu nepokoušela předstírat, že je jí absolutně lhostejný.

Zářivé úsměvy a zamilované pohledy by ji beztak usvědčily ze lži. Jak novináři zjistili, tehdy osmadvacetiletý mladý muž Lucii po skončení oslavy odvezl domů, nějakou dobu se zdrželi ve voze, teprve pak kráska vystoupila a odjíždějícímu automobilu dlouze mávala. Ano, tak tohle je třetí velká láska Lucie Borhyové.

Schází se se zajíčkem Smečkou pravidelně – rozkřiklo se v zimě roku 2017. Právníkovo auto stávalo před Luciiným domem. Brzy nato spolu začali v tichosti bydlet, ale Lucie si dávala pozor, aby se o tomto detailu nezmínila. Do novin byla schopna vykládat, že je Smečka vzdálený bratranec nebo kamarád z Moravy.

Postupem času přestala skrývat, jak dalece je jí právník blízký. Bylo by to ostatně nevhodné i vůči němu, tvrdit o něm třeba, že jen přišel odečíst plyn anebo si půjčit šroubovák. „Ano. Ale neplánuji to, nechám se překvapit, co mi ještě osud pěkného nachystá. Co se má stát, to se stane, takže uvidíme,“ odpověděla na otázku, zda si umí představit, že by potřetí otěhotněla.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...