Hvězda Ulice Ljuba Krbová přiznala, že na konzervatoři byla poslední pannou v ročníku!

První láska byla tak silná, že kvůli ní dokonce utekla z domova!

Zatímco spolužáci Ljuby Krbové (60) na konzervatoři holdovali mejdanům, ona musela hlídat mladší brášky. Lásek si ale nakonec prožila hodně a dnes je potřetí vdaná, šťastně a napořád.

Herečka Ljuba Krbová (60) si největší díl popularity získala v uplynulých letech díky nekonečnému seriálu Ulice. Její postava Aničky Liškové patří k nejvýraznějším, které se každý všední podvečer na obrazovce objevovaly. Seriály jsou asi jejím osudem, protože už během studia se zviditelnila v populárních Zkouškách z dospělosti.

Také vás může zajímat ...

Nejprve pochybnosti, pak pýcha

Oba rodiče Ljuby Krbové měli k herectví přímý vztah – hráli ochotnické divadlo. Domnívali se, že pro jejich dceru bude hraní také jenom koníčkem. „Jakmile jsem se přihlásila na konzervatoř, vypravil se otec za Luďkem Munzarem (85), který mu poradil: Tak ji ke zkouškám pusť. Pokud nemá talent, stejně se tam nedostane,“ vzpomínala Ljuba. „Když už jsem pak hrála v divadle, byl na mě táta pyšný.

Chválil málo, ale tím víc jsem si toho vážila.“ Tatínek byl velmi společenský a vzdělaný člověk, který ovládal tři světové jazyky. Také byl hodně pracovitý a založil firmu, která pak živila jeho ženu i sourozence Ljuby.

„Bohužel pro něj bylo hodně těžké přestat pracovat ve chvíli, kdy už na tom nebyl zdravotně nejlépe, protože neměl koníčky a nevěděl, kam by život nasměroval,“ konstatovala herečka.

„To pro mě znamenalo velké poučení, které se snažím nést dál: že je opravdu dobré mít koníčky a okruh přátel i mimo práci, aby váš život nestál jen na jedné noze.“

Na mejdany nebyl čas

Rodina Ljuby byla velmi početná. Kromě ní měli rodiče ještě další čtyři děti, což maminku hodně zaměstnávalo. „ Ode mě se očekávalo, že spíš pomůžu, než že bych přinesla další problémy. Takže jsem své trable rodičům sdělovala, až když byly vyřešené,“ prozradila oblíbená herečka. Ačkoliv měla tři mladší bratry, o mužském světě se toho od nich moc nenaučila.

„Oni mi spíš od mužů svou existencí na čas dost odpomohli,“ svěřila se. „Zatímco na konzervatoři holky chodily do vináren řešit první lásky, učit se kouřit a pít, já jsem byla na pískovišti s důchodci a hlídala brášky. To mě doživotně předurčilo k pečovatelské roli.“ Na konzervatoři, kam nastoupila, měla tedy jiné starosti než ostatní spolužáci.

Ti si žili typickým bohémským životem – cigarety, alkohol a flámy. Na to ale Ljubě nezbýval čas. Musela se starat o mladší sourozence, takže místo večírků vyvářely pleny a hlídala děti na pískovišti. „Byla jsem kvůli tomu trošku zaostalá a zůstala jako poslední panna v ročníku,“ odtajnila, jak to měla s kluky.

Když se ovšem potom zamilovala, tak to bylo velké – dokonce tak, že utekla z domova, protože rodiče měli proti jejímu vztahu námitky.

První láska trvala několik let a nesla se ve znamení rozchodů a usmiřování.

Rozvody nebyly dramatické

Do manželství vstoupila hvězda seriálu Ulice v životě celkem třikrát, ale zdá se, že až ten třetí svazek už bude opravdu napořád. Prvním manželem se stal ortoped Ivan Landor (62). Měla s ním dceru. Mateřskou dovolenou si herečka užila, i když na ní nebyla celé tři roky, na které by měla nárok.

„Rok jsem ale kojila, takže to jsem nedělala vůbec nic, a do dvou let jsem pracovala minimálně,“ popisovala. Až když už na dcerce viděla, že chce také začít poznávat svět, pomáhala jí s dcerkou jedna známá, která ji občas hlídala.

„Ještě před jejím nástupem do školy jsem přešla na volnou nohu, takže jsem nebyla v takovém zápřahu a hrozně jsem si ji užila, za což jsem nesmírně ráda,“ uvedla Ljuba. Rozvod prvního manželství proběhl bez velkých emocí, oba ho vzali rozumně. Nepoznamenal ani dcerku, která podle Ljuby dokonce prý z rozchodu rodičů měla výhody.

„Jednou jsem ji slyšela vykládat kamarádům na dětském hřišti, že je fajn mít rozvedené rodiče. Má totiž dvoje Vánoce, dvoje narozeniny a dvakrát tolik dárků,“ uvedla Ljuba pobaveně. Druhý manžel Ljuby byl tak trochu z oboru – stal se jím kameraman Kristián Hynek (74). Ani tohle manželství ale nevydrželo.

O svých partnerských nezdarech herečka prohlásila, že vždy měla atraktivní muže, kteří byli dobří ve svém oboru. „Líbili se i jiným ženám a já se o některé věci nejsem ochotná dělit,“ řekla. S otcem své dcery vychází dobře a jako ortopeda ho dokonce zásobovala pacienty ze svého okolí. „Je opravdu skvělý lékař, takže se mu, až to bude třeba, svěřím do rukou i já,“ pochválila ho.

Protože s druhým manželem děti neměla, nemusela se s ním poté vídat.

„Vztahy jsou konsolidované, ale láhev whisky spolu asi nevypijeme,“ prohlásila Ljuba.

Lotrando a Zubejda

Svatba jako lék proti smutku

Do třetího osudového vztahu vstupovala Ljuba s velkými životními zkušenostmi, což se ale dalo říct i o jejím partnerovi. Tím se stal spisovatel Ondřej Neff (73). Měl za sebou dlouhé manželství, které bohužel ukončila smrt partnerky na nevyléčitelnou nemoc. První jiskra mezi nimi přeskočila, když se setkali v literární kavárně, kde oba předčítali. Ljuba tam byla s dcerou.

Poté, co Ondřeje uvítali jako oficiálního hosta, tak se rozhlédl a zamířil si to k jejich stolu. Navzájem se příliš dobře neznali: Ljuba měla samozřejmě v povědomí jméno Ondřejova otce, úspěšného spisovatele Vladimíra Neffa (+74). Ondřej pak věděl, že se jedná o herečku, ale když si o ní začal hledat informace na internetu, první fotky, které našel, byly z odvážných filmových scén.

Ljuba totiž v mládí neměla problém s tím, aby se před kamerou celá odhalila. Říká se, že vzdálenost posiluje lásku, což se v tomto případě potvrdilo – když po prvním rande odjel Ondřej na čtrnáct dnů do zahraničí, získal si Ljubu vtipnými textovkami, které jí posílal na mobil. Do svatby se nijak nehrnuli, nebyl k tomu vlastně důvod.

Vzali se až po delším volném vztahu, v roce, který pro Ondřeje znamenal bolestnou ztrátu – přišel tragicky o svoji dceru. Svatba tedy byla pro oba jakousi kompenzací krutého zážitku. „My bychom se jinak nebrali, vůbec to pro nás nebylo důležité,“ potvrdila Ljuba. „Byl to takový svátek podle našich představ. Neplánovali jsme to, celé to vzniklo během pár dnů.

Ani výročí svatby neslavíme, vlastně si to datum ani pořádně nepamatujeme. Jde o to to hezké prožít, ne si to pak připomínat a oslavovat to.

Takže mu fakt nebudu vyčítat, když mi na výročí nepřinese kytku.“

Babičkou je už i přímo!

Na svém partnerovi Ljuba obdivuje, že je zábavný, chytrý a je o čem si s ním povídat. „Ty fyzické přednosti v našem věku nehrají takovou roli,“ míní. „Myslím, že i u mladších lidí se fyzická stránka brzy okouká.“ Babičkou se stala Ljuba nejprve nepřímo, díky manželovi, protože vyvdala vnučku.

Letos na jaře pak měla velký důvod k radosti, protože miminko – chlapečka – přivedla na svět i její dcera. Rodila ve stejný den jako v Anglii vévodkyně Kate (36). Ljuba se těší, až vnuk bude vyrůstat – bude mít parťáka, kterého bude učit milovat les a přírodu nebo jezdit na kole a na lyžích.

„Myslím si, že budu důsledná babička, ani ne přísná ani rozmazlovací,“ konstatovala šťastná herečka.

Křehká Ljuba ovládá bojové umění!

Ačkoliv Ljuba působí spíše křehkým dojmem, je to bojovnice, a to v doslovném slova smyslu. Věnuje se totiž bojovému umění wushu a dosáhla v něm i zajímavých úspěchů. V roce 2001 dokonce reprezentovala Česko na mistrovství světa. A jak se k wushu dostala? Po otevření hranic v roce 1989 viděla v Německu skupinu lidí, cvičících v přírodě pro ni neznámou sestavu.

Zjistila si všechny potřebné informace, nakonec si našla i učitele a začala trénovat.

Vadilo jí, že její postava je taková „slípka“

Aničku v Ulici hrála Ljuba tak dlouho, že s ní začala divákům v očích splývat. „Často se stane, že si člověk prostě nevzpomene na mé jméno, tak zavolá: Jé, Anička!,“ popisovala. Nejvíc jí ovšem překvapilo, když se na ni lidé obraceli v době, kdy její postava řešila v seriálu nějaký problém. Trochu jí vadilo, že Anička bývala nejprve dost velká „slípka“, jak ji sama nazvala.

Tvrdila, že žena, která si vezme dítě z dětského domova a vychovává ho, musí být jiná – naštěstí ji scenáristé vyšli vstříc.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...