Hvězda Ulice promluvila o nemoci

Herečka Yvetta Blanarovičová (56) pravidelně dochází do centra pro lidi s alzheimerem. Jedním z důvodů je její role v seriálu Ulice, kde hraje ženu s tímto onemocněním, a druhým, že ráda pomáhá stárnoucím lidem.

Také vás může zajímat ...

Yvetta hraje Zdeňku Procházkovou, ženu ve čtvrtém stadiu této nemoci. I proto se rozhodla, že nemoc pozná téměř na vlastní kůži. „Navštěvuji specializované zařízení, kde se starají o nemocné alzheimerem. Mohla jsem mluvit také s příbuznými nemocných. Uvědomila jsem si, že musím být pomalejší. Nemocní mají pocit, že všichni okolo jsou strašně rychlí, ale ve skutečnosti oni jsou zpomalení,“ prozradila Blanarovičová, která svou maminku přestěhovala ze Slovenska do Prahy, aby se o ni mohla postarat, kdykoliv bude třeba.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...