Hýbejte se! Nordic walking je ideální

Název zní sice honosně, ale ve skutečnosti nejde o nic jiného než o obyčejnou chůzi s trekovými holemi.

Hubněte chůzí

Také vás může zajímat ...

Chůze je nejúčinnější v období, kdy chcete pár kilogramů shodit, i tehdy, potřebujete-li posílit svalstvo. Navíc je pro lidské tělo nejpřirozenější, a tudíž chůzí nezatěžujete svaly ani klouby.

Když ale chodíte s holemi, má to ještě větší výhody. Do chůze díky nim zapojíte celé tělo a spálíte ještě víc kalorií. A čím rychleji chodíte, tím pro vaše tělo samozřejmě lépe.

Proč je tento způsob chůze nejlepší?

Díky nordic walkingu posílíte svaly na rukou, a to bez toho, aniž byste zatěžovala nosné klouby, jelikož hole zpomalují náraz paty o zem. Mimo jiné také uvolňuje bederní, krční a hrudní páteř a dokonce funguje i jako rehabilitační cvičení pro ty, kdo mají problémy s plícemi.

Při správné technice je navíc tepová frekvence o 40 až 50 procent vyšší v porovnání s klasickou chůzí. A v neposlední řadě – vybavení na nordic walking vás téměř nic nestojí, stačí si koupit hole.

Pokud se vám nechce sportovat samotné, zkuste vzít s sebou na procházku pár kamarádek. Při nordic walkingu se nezadýcháváte, a tak si při něm můžete klidně i povídat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama