Hýčkání od hlavy k patě

Mrazivé zimní dny jsou přímo stvořené k tomu, abyste si naordinovala komplexní ošetření pro obličej, tělo a vlasy.

Zkrášlující rituály si můžete dopřát i v pohodlí svého domova. Ingredience, které pro jejich přípravu potřebujte, najdete ve své lednici nebo ve spíži.

Také vás může zajímat ...

Bylinková koupel

Příjemně hřejivá koupel uvolní zatuhlé klouby a namožené svaly a přinese vám příjemnou relaxaci. Využijte bylinky, které máte doma, ať už čerstvé nebo sušené. Ideální je třeba levandule, meduňka nebo šalvěj.

Bylinky vložte do hrnce a zalijte vařící vodou. Nechte louhovat 15 až 20 minut, poté sceďte. Přidejte dvě tři kapky esenciálního oleje, zamíchejte a pak lektvar nalijte do vany s teplou vodou. V lázni relaxujte asi 20 minut.

Posilující vlasová maska

Jsou vaše vlasy zničené a unavené? Zregenerujte je a dodejte jim sílu a lesk domácí maskou z kávy a žloutku. Čtyři lžíce mleté kávy promíchejte se lžící horké vody. Až směs vychladne přimíchejte žloutek a 50 ml olivového oleje. Masku naneste na mokré vlasy a nechte působit 20 minut. Pak důkladně opláchněte.

Odstraňte chloupky

Po koupeli je pokožka pěkně změklá, póry jsou otevřené, a tak je vhodný čas na odstranění nechtěných chloupků na těle. Použít můžete buď klasickou žiletku v kombinaci s holící pěnou, nebo elektrické depilační strojky, kterých je na trhu velká spousta.

Mnohé z nich mají nejen systém vytrhávání, ale také nástavce na bezbolestné holení. Strojky se používají bez dalších přípravků.

Hydratujte krémem

Po koupeli, sprše a depilaci potřebuje pokožka načerpat novou dávku hydratace a výživy. Tu jí dodá kvalitní tělové mléko, krém či olej. Čím sušší pokožku máte, tím hutnější přípravek vybírejte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama