Hýčkejte pokožku silou přírody

15Není náhoda, že symbol růže se používá jako přirovnání ke kráse ženy. Růže umí hydratovat, zklidnit pokožku a dodat jí potřebnou výživu.

Olej z růže

Také vás může zajímat ...

Má všestranné použití a vyrobit si ho doma není složité. Stačí nasbírat plnou hrst okvětních lístků voňavé růže, trošku je promnout v dlaních, aby se uvolnila esence, vložit do dózy a zalít 50 mililitry kokosového či mandlového oleje. Dózu pak uzavřeme a po 24 hodinách propasírujeme, aby zůstal pouze čistý olej.

Tento proces můžete opakovat i vícekrát podle toho, jak intenzivní vůně chceme dosáhnout.

Olej z růže si můžeme nakapat do uvolňující koupele, poslouží i jako masážní přípravek nebo citlivé tonikum na pokožku těla.

Medová lázeň

Blahodárné účinky medu netřeba představovat. Celé spektrum vitaminů a minerálních látek v něm obsažených dělá z tohoto zlatého daru pomocníka do kuchyně i kosmetiky. Jemná medová lázeň je jedním ze způsobů, jak pokožce těla dopřát hydrataci a hebkost a zrelaxovat přitom i naši mysl. Zahřejeme půl litru mléka a přidáme deset polévkových lžic medu.

Směs nalijeme do vany s teplou vodou, vklouzneme dovnitř a necháme se hýčkat.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama