Hýčkejte si svá chodidla

Nic na tom není! Než ale nazujete své nožičky po dlouhé zimě do lehčích otevřených bot, je potřeba je zase trochu hodit do parády. Nemusíte utrácet za drahé kosmetické salony a námahu pedikérky. Vše totiž hravě zvládnete i vy sama v pohodlí svého dpříjemnéomova. Co přesně vás při péči o chodidla čeká a nemine?

V první řadě je potřeba se zbavit zrohovatělé popraskané kůže na patách a na prstech zažloutlých nehtů. Je pravda, že spoustu práce za vás udělá i samotné sluníčko a čerstvý jarní vzduch, nepůjde to ale tak snadno a rychle, jak si umanete. Proto je potřeba tomu trochu pomoct i doma, ještě než vyrazíte ven do společnosti.

Také vás může zajímat ...

Řešením je pravidelná manikúra, které se prostě nevyhnete, protože vás chodidla nosí po celý dlouhý den a dostávají přitom zabrat.

1. Co všechno budete potřebovat?

Při každé větší údržbě chodidel byste doma měla mít připraveno několik nepostradatelných pomocníků. Jedním z nich je hrubější pemza na tvrdou kůži. Preferujte ji před kovovými škrabkami, která mohou vaše chodidla ošklivě poranit.

Dále peeling nebo hrubozrnná sůl na odmáčení ztvrdlé kůže, speciální kleštičky a nůžky na nehty, pomerančové dřívko na kůžičku, pilník, krém a čistý ručník.

2. Začněte relax blahodárnou lázní

Všechno začíná důkladným umytím chodidel v příjemně teplé a voňavé koupeli. Nedávejte si příliš horkou, aby vám nebyla spíš nepříjemná. Hlavním cílem je nechat změknout ztvrdlou kůži na patách a bříškách prstů. Nezapomeňte také na pár kapek voňavého esenciálního oleje nebo pár kapek čerstvého osvěžujícího citronu.

Aby měla vaše koupel ten správný účinek, věnujte jí alespoň dvacet minut vašeho času.

3. Zbavte se ošklivé zhrublé kůže na patách

Poté nohy důkladně osušte, a to včetně špatně dostupných míst mezi jednotlivými prsty. Přichází čas na odstranění změklé kůže pemzou hlavně na patách. Nijak netlačte. Následně použijte jemný voňavý peeling a nohy několik minut příjemně masírujte. Pak přichází čas na nehty.

4. Nejvíc parády dělají nehty

Nejprve měkkým dřívkem jako na rukách zatlačte nadbytečnou kůži překrývající nehet zpátky do lůžka. Nikdy ji nestříhejte. Mohla by se vám zanítit. Samotné nehty zastřihněte a v případě potřeby také přepilujte. Na závěr můžete nehty nabarvit pěkným lakem podle ročního období nebo nálady.

TIP: Hydratace je prostě základ

Po celkové úpravě jim můžete dopřát ještě jednou masáž pomocí krému. Naučte se jim každý večer po umytí chvíli věnovat a klidně je promasírujte kapkou olivového oleje. Nohy zabalte do igelitových sáčků a ponožek a nechte pár minut působit. Budou jako samet.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...