I muži mají své dny!

Nejen my, ale i muži mají se svými hormony honičku a díky tomu se jejich nálady zásadně mění. Nejsme jediné, koho trápí výkyvy hormonů.

Také vás může zajímat ...

Doteď vládlo přesvědčení, že jen my ženy jsme neustále zmítané hormony a za své rozmarné nálady, frustrace a přecitlivělost, vlastně nemůžeme. Jenže v tom rozhodně nejsme samy. Jejich neustálé vrtochy ukazují, že i muže pronásledují hormony a jsou uvěznění v jejich měnícím se víru. Někdy dokonce s větší intenzitou než my ženy.

Testosteron útočí

Muži čelí svým hormonálním válkám v podstatě každý den. Hladina testosteronu se jim totiž mění v průběhu čtyřiadvaceti hodin, kdy ráno dosahuje vrcholu a večer naopak klesá. Není to jen únavou či vyčerpáním, kvůli čemu naše drahé polovičky usedají na gauč a zapínají televizi.

Když to zas na vašeho muže přijde, nenaléhejte na něj a nic mu nevyčítejte. Raději mu nachystejte kávu a přikryjte dekou. V boji s přírodou stejně nic nezmůžete.

Jsou jako jeleni v říji

Kromě svých denních, testosteronových cyklů muži procházejí i sezónními cykly. Na rozdíl od žen se však jejich průběh výrazně liší. Podle psychologa totiž i muži mohou v jistých fázích měsíce pociťovat stavy úzkosti, frustrace či přecitlivělost, která je způsobena hormonálními vlnami v jejich tělech.

A ty závisí i na ročním období. Muži mají nejvyšší hladinu testosteronu v listopadu a nejnižší v dubnu. Takže se máme na co těšit!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama