I na podzim buďte plni energie

Když ráno vstáváme, je tma, počasí vypadá jako z pochmurného hororu a pomalu začínají předvánoční stresy. Není divu, že se necítíme dobře. .

Přivstaňte si

Také vás může zajímat ...

Pochybujete, že vám časnější vstávání může nějak vylepšit náladu? Když si ručičku budíku posunete jen o dvacet minut dříve, stihnete po ránu víc věcí a zároveň nemusíte tolik spěchat. Díky tomu můžete opouštět domov zářivější, sebevědomější a s úsměvem na lících.

Stačí pět minut

Při pohybu se vyplavují hormony dobré nálady, endorfiny. Nemusíte se pouštět do žádného složitého tréninku, úplně stačí, když uděláte několik protahovacích cviků, jako je třeba kočičí hřbet. Perfektní je jógový pozdrav slunci, který vás nabije optimismem, i když sluníčko nesvítí už několik dní. Máte deset minut? Zacvičte si Pět Tibeťanů.

Toto starobylé cvičení pomáhá udržet tělo i duši mladistvé do vysokého věku.

Návod najdete na internetu či v knihovně.

Sprcha probudí i povzbudí

Nezabere vám víc, než dvě minuty, a zbaví vás pocitu ospalosti. Ranní sprcha se často podceňuje. Vyberte si sprchový gel s vůní citrusů, zeleného čaje nebo verbeny. Takový má povzbuzující účinky. Když seberete odvahu a sprchu zakončíte studenou vodou, zaručeně se po cestě do práce nebo při čekání na autobus nebudete třást zimou. Studená sprcha vás ve výsledku skvěle zahřeje.

Vlasy také myjte až ráno, budou v lepší kondici, když je čerstvě umyté neuložíte na polštář. Zvlášť, když je na závěr opláchnete chladnou vodou s dvěma lžícemi ovocného octa.

Tím se uzavře vlasové vlákno a získáte tak nádherný lesk vašich žíní.

Potrava pro bystrou mysl i krásnou pleť

Dejte si oříšky! Všechny skořápkové plody obsahují tělu prospěšné nenasycené mastné kyseliny, spoustu vitaminů a minerálů. Když je smícháte s poctivým přírodním jogurtem, přidáte hrst ovoce, třeba kousky jablka, hrušky či banánu, máte lahodnou snídani, která se efektivně postará o to, aby vaše pleť, nehty, vlasy i kůže byly v dobré formě a mozek pracoval na plné obrátky.

Přidat můžete ještě med, na podzim ideální proti nachlazení, a semínka – lněná, slunečnicová, chia… .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...