I po třiceti letech jsou do sebe stále zamilovaní

Jejich manželství patří mezi ta nejstabilnější v českém showbyznysu. Herec a režisér KAREL HEŘMÁNEK (73) poznal svou manželku, bývalou hlasatelku a herečku HANU HEŘMÁNKOVOU (57), v době, kdy byl zdrcený.

Mnoho lidí se nad jejich vztahem pozastavovalo, a to především kvůli výraznému věkovému rozdílu. Herec a režisér Karel Heřmánek (73) je se svou současnou manželkou Hanou Heřmánkovou (57) už dlouhých třicet let.

Také vás může zajímat ...

Jejich manželství je mnoha českým celebritám vzorem. Jak se ale manželé dali vlastně dohromady? Na začátku jejich vztahu byl každý z nich někde úplně jinde a málokdo čekal, že by jim to mohlo klapat.

Nemohl se uchytit

Karel Heřmánek si vlastně nikdy nepřál být hercem. Jeho vysněné povolání bylo architekt, ale postupem času se rozhodl, že by raději režíroval. Zdálo se mu to lepší, měl pro to lepší vlohy a zkrátka ho to lákalo víc než být hercem.

Bohužel pro něj se ale na FAMU nedostal a musel začít uvažovat jinak. Nakonec mu hrozilo, že bude muset nastoupit na vojnu, a tak mu kamarádi poradili, ať zkusí DAMU. Přece jen i po jejím absolvování se může věnovat režii.

Karel to zkusil a vyšlo to. Kvůli nedostatku kapacit ale musel studovat na brněnské JAMU a nakonec za to byl i rád, protože tam poznal spoustu příjemných lidí a kolegů. Po dostudování pendloval mezi několika divadly.

První bylo Divadlo Na provázku, poté odešel do Činoherního studia. Jeho kroky dále vedly do Městských divadel pražských a zakotvil až v Divadle Na Zábradlí. Tam účinkoval až do jeho zániku. Ani jeho budoucí manželka nezůstala pozadu.

Byla mladá a úspěšná

I ona pracovala na své kariéře a ve svých sedmnácti letech se stala nejmladší hlasatelkou u nás. V té době měla těsně před maturitní zkouškou. Dodnes na to období moc ráda vzpomíná, byl to její odrazový můstek.

Svým optimismem a krásnou tváří si získala obdiv mnoha mužů. Když pracovala jako brigádnice v obchodním domě Máj, obdivovatelé jí tam dokonce nechávali lístečky s žádostmi o ruku. Hana se tomu ale vždy jen zasmála a mávla nad tím rukou. Na svého vyvoleného si počkala. A vyplatilo se.

Byl po ošklivém rozvodu

Hana se s Karlem poprvé setkala v dabingovém studiu, když jí bylo pouhých třiadvacet let. Karel byl tehdy zdrcený a smutný, protože byl čerstvě rozvedený. Jeho bývalá byla zubařka a herec s ní má dvě dcery, Kristýnu a Karolínu.

Manželé se rozvedli po několika letech, a to kvůli ostrým hádkám a neshodám, které už se nedaly vydržet. I tak bral ale Karel tehdy rozpad manželství jako porážku. Když Hana viděla jeho smutný výraz, bylo jí ho líto.

Oslovila ho se svým typickým optimistickým úsměvem a on z ní byl očarovaný. I přesto, že byl v té chvíli smutný, sebral odvahu a pozval Hanu na rande. „Od té doby jsme pořád spolu,“ pronesl s úsměvem Heřmánek.

Nejdřív děti, potom svatba

I když je mezi nimi výrazný věkový rozdíl, nikdy jim to nezpůsobovalo potíže. Hana byla zvyklá na společnost starších mužů a se svými vrstevníky si nikdy neměla moc co říct.

Kdo si myslel, že se zamilované hrdličky po měsíci randění vezmou, byl na omylu. Po dvou letech vztahu se jim narodil první syn Karel (31) a zanedlouho druhý Josef (32). Až poté následovala krásná svatba se vším všudy.

Založil vlastní divadlo

Rok 1990 byl pro Heřmánkovy zlomový. Narodil se jim druhý syn a do toho se Karel rozhodl pro obrovský projekt. Založil totiž Divadlo Bez zábradlí a byl ředitelem, principálem, i hercem v jedné osobě.

Manažerkou divadla je právě jeho manželka Hana a už bezmála třicet let divadlo skvěle funguje a rodině vynáší pohádkové peníze. Jak to ale vůbec Karla napadlo, založit si vlastní soukromé divadlo?

Před lety hrával v Divadle Na Zábradlí, které ale bohužel zaniklo. Tehdy to bylo Heřmánkovi velmi líto a přišlo mu jako skvělý nápad divadlo znovu oživit, i když musel trochu pozměnit název.

Dalšího syna si přáli oba

Když manželům synové Karel a Josef odrostli, nejspíš jim začalo být smutno. Najednou neměli o koho pečovat a oba se shodli na tom, že si přejí další miminko. S velkým odstupem si tedy pořídili syna Františka (18), který je nejmladším členem jejich rodiny.

Všichni byli šťastní, když Hana porodila a byla spolu s malým zdravá a v pořádku. Heřmánkovi měli na první pohled ideální rodinný život. Měli zdravé šťastné děti, o peníze neměli nouzi a žilo se jim zkrátka nádherně. Každá mince má ale dvě strany a jejich rodinu čekala drsná životní zkouška.

Překonali smrt v rodině

V roce 2009 museli manželé překonat smrt v rodině. Hančina sestra Dana Vávrová (†41) dlouhou dobu bojovala s rakovinou. Lidé ji znali především z fi lmu Ať žijí duchové, kde hrála roztomilou holčičku Leontýnku.

V roce 2009 bohužel Dana své nemoci podlehla a její sestra z toho byla úplně na dně. A s ní pochopitelně i Karel a zbytek rodiny. Dodnes Hana obdivuje sestřinu ohromnou sílu a to, že se i v těžkých chvílích dokázala usmívat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama