I řepík umí dát první pomoc

Které to jsou?

Z řepíku lze podomácku vyrobit poměrně účinný olej.

Mít bronzově opálenou pleť, to je v dnešní době známka zdravé pokožky a také jisté prestiže. Jenže když se to přežene, může mít slunění bolestivé následky.

Také vás může zajímat ...

Přestože všichni známe teorii o bezpečném slunění, v honbě za co nejopálenější kůží jsme schopni na všechno zapomenout. V tom nejhorším případě dokonce vystavujeme svá těla slunci bez potřebné ochrany opalovacími krémy, a tak se nemůžeme potom divit, když místo vytouženého bronzového odstínu máme rudá ramena i obličej. A pak se sháníme po těch nejlepších receptech.

Takže, které to jsou?

  • Ošetřete pokožku Jako první pomoc při spálení pokožky namočte plátno nebo šátek do studeného silného čaje a přiložte ho na postižené místo, které se okamžitě zklidní. Prvotní zákrok je nejdůlěžitější nejen pro úlevu, ale místo se pak bude i lépe hojit. Stejně tak můžete v poměru 1 : 10 smíchat ocet s vodou.
  • Bylinná pomoc Připravit si můžete také domácí olej z řepíku. Do 300 ml panenského slunečnicového oleje dejte 100 ml čerstvých květů řepíku. Láhev zakryjte plátnem a dejte na okno. Denně zamíchejte. Po 3 týdnech olej sceďte přes plátno a vlijte do tmavé sklenice s uzávěrem. Uložte do lednice. Olejem pak postižená místa potírejte. .
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...