I řepík umí dát první pomoc

Které to jsou?

Z řepíku lze podomácku vyrobit poměrně účinný olej.

Mít bronzově opálenou pleť, to je v dnešní době známka zdravé pokožky a také jisté prestiže. Jenže když se to přežene, může mít slunění bolestivé následky.

Přestože všichni známe teorii o bezpečném slunění, v honbě za co nejopálenější kůží jsme schopni na všechno zapomenout. V tom nejhorším případě dokonce vystavujeme svá těla slunci bez potřebné ochrany opalovacími krémy, a tak se nemůžeme potom divit, když místo vytouženého bronzového odstínu máme rudá ramena i obličej. A pak se sháníme po těch nejlepších receptech.

Takže, které to jsou?

Také vás může zajímat ...
  • Ošetřete pokožku Jako první pomoc při spálení pokožky namočte plátno nebo šátek do studeného silného čaje a přiložte ho na postižené místo, které se okamžitě zklidní. Prvotní zákrok je nejdůlěžitější nejen pro úlevu, ale místo se pak bude i lépe hojit. Stejně tak můžete v poměru 1 : 10 smíchat ocet s vodou.
  • Bylinná pomoc Připravit si můžete také domácí olej z řepíku. Do 300 ml panenského slunečnicového oleje dejte 100 ml čerstvých květů řepíku. Láhev zakryjte plátnem a dejte na okno. Denně zamíchejte. Po 3 týdnech olej sceďte přes plátno a vlijte do tmavé sklenice s uzávěrem. Uložte do lednice. Olejem pak postižená místa potírejte. .
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...