Ideální make-up pro všechny typy pleti

Nevíte si rady s barevným podtónem a dalšími věcmi okolo make-upu? Najít ideální odstín make-upu, který bude na vaší pleti vypadat přirozeně, jako vaše druhá kůže, je kolikrát pěkně tvrdý oříšek. Jsme tu ovšem my, abychom vám vybrali ten nejlepší make-up ze všech.

Vybrat si takový make-up, který by seděl pleti svou strukturou a k tomu měl ten správný odstín, krycí schopnost a výdrž, není snadné. Zvláště problematické to může být ve chvíli, kdy máte extrémně světlou, nebo naopak tmavší pleť.

Také vás může zajímat ...

Perfektní make-up by měl vypadat jako vaše druhá kůže, což znamená, že by měl být neviditelný a dělat vaši pleť jen lepší a krásnější.

Podle čeho vybírat odstín?

Prošla jste snad všechny obchody, a přesto vám žádný odstín nesedí? Největší problém mají světlejší typy. Proto když budete vybírat odstín, měla byste si stoupnout nejlépe na denní světlo a nanést si make-up na tvář i krk, přičemž by měl splývat spíše s barvou kůže na krku. Dejte si pozor i na podtón vaší pleti.

Růžový je pro studené typy a na obalu make-upu ho najdete pod označením „ivory“, žlutý je naopak pro teplé typy a má označení „beige“. U světlých make-upů bývá potíž v tom, že jsou běžněji k dostání spíše podtóny do růžova.

Zvažujte tedy jak intenzitu odstínu, tak i jeho podtón.

Odstín vhodný přesně pro vás

Intenzitu odstínu můžete zjemnit troškou zvláčňujícího krému. V případě, že máte sušší pleť, pleť díky tomu získá vyživení navíc. Musíte však počítat s tím, že tím ale také klesá krycí schopnost. Další možností je zkusit namíchat dva různé odstíny make-upů a tím si vytvořit odstín přesně pro vaši plet.

A když vám to nebude vyhovovat, zkuste investovat peníze do sypkého minerálního make-upu, který se doporučuje nanášet plochým štětcem.

Jeho velkou výhodou je, že ho seženete i v neutrálním odstínu, který není ani moc do tepla a ani do studena.

Lehký základ s rozjasněním

Preferujete menší vrstvy make-upu, které nevytváří na pleti masku? Pak se pro vás hodí lehčí textury, které nejsou tolik krycí. V popiskách produktu hledejte označení „rozjasňující“. Skvělé jsou také BB krémy nebo CC krémy, které stejně jako rozjasňující make-upy nikdy nevytvoří nechtěný efekt masky, ale naopak obličej krásně prozáří.

Perfektní zmatnění

Pokud máte problematickou pleť se sklonem k akné nebo se vám přes den hodně mastí, používejte matující make-upy, který vám vydrží déle.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...